Juhtkiri

Juhtkiri | Mis pidurdaks rongi ette jooksjat? (17)

ohtuleht.ee, 3. september 2019, 18:48
Foto: Tiina Kõrtsini
Võib vaid loota, et pärast Elroni avalikustatud kaadrite vaatamist, kus on näha ülinapikaid pääsemisi rongirataste alt, on kodudes jutuks tulnud raudteeülekäikude ohutu ületamine. Kaadrisse sattus mitte ainult otse ronginina eest üle raudtee jooksvaid lapsi, vaid neile halba eeskuju andvaid täiskasvanuidki, kel võiks juba mõistus peas olla.

Järeldus on ilmne: me peame raudteeülekäikude ja -sõitude ületamisel olema ettevaatlikumad, keerama kõrvaklappide heli vaiksemaks (või neid tänaval üldse mitte kasutama) ja nutitelefoni välja võttes kõigepealt veenduma, et see on turvaline. Igaüks vastutab oma elu ja turvalisuse eest esmalt ikka ise, ent samas ei saa täielikult nõustuda, et raudtee-ettevõtted teevad kõik selleks, et luua turvalist liikluskeskkonda.

Pigem oleme näinud tööstiili: raskete tagajärgedega õnnetus ees, turvalisust tõstvad meetmed järel. Kui tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) võib raudtee-ettevõttele vigase foorisignalisatsiooni parandamiseks anda suurema nurinata kuni viis aastat ajapikendust, siis ühiskonnal on turvalisust tõstvate toimingute sellise tempoga raskem leppida.

Kui kümnetele ülesõitudele ja -käikudele kulub tõkkepuu, foori ja helisignalisatsiooni paigaldamiseks veel aastaid, siis on liiklejatele veelgi mugavamatest ja ohutumatest lahendustest – lisanduvad sillad, tunnelid, raudteed ümbritsevad plangud – raske unistadagi.

Ometi ei jää meil muud üle kui need investeeringud teha, kui tahame raudteeohutuse poolest ülejäänud Euroopale järele jõuda – mullu avaldatud raporti põhjal olime aastatel 2012–16 tõsiste rongiõnnetuste suhtarvu poolest Euroopa Liidus liidripositsioonil. Seniks jääb meil üle loota, et rongi ette uitama sattuvaid inimesi päästavad pigem kodus ja mujal pealeloetud sõnad kui kiired jalad ja hea õnn.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee