Maailm

Täiendatud 4. septembril kl. 15. 40

Merko Ehitus: Postimehe artiklis väidetud läbiotsimist Lätis pole toimunud! (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. september 2019, 17:50
Illustreeriv foto.Foto: Albert Truuväärt/Linnaleht
Ajaleht Postimees kirjutas teisipäeval ilmunud artiklis, et Lätis otsisid korruptsioonivastase büroo töötajad läbi SIA Merksi kontori. SIA Merks on Eesti ettevõtte AS Merko Ehitus tütarfirma.

Merko saatis seejärel välja börsiteate, milles lükkab ümber esialgse uudise läbiotsimisest. Ehkki võimud tõepoolest SIA Merksi juhi Oskars Ozolinsi vastu huvi tunnevad ning temaga vestlevad, ei ole mingit läbiotsimist toimunud. Lisaks pole keegi esitanud ei SIA Merksile ega ühelegi nende töötajale ühtki süüdistust ega kahtlustust.

Läti konkurentsinõukogu ametnikud viisid tõepoolest teisipäeval Merko kontserni kuuluva ettevõtte SIA Merks kontoris läbi haldusmenetluse toiminguid, et selgitada välja, kas Lätis on ehitusettevõtetega seoses aset leidnud konkurentsiseaduse rikkumisi.

SIA Merksi kontoris ei toimunud läbiotsimist, dokumentide võetust ega muid sarnaseid toiminguid, rõhutas Merko

Lätis toimub paralleelselt konkurentsinõukogu haldusmenetlusega ka ehitussektori ettevõtteid puudutav uurimine Läti korruptsiooni ennetamise ja tõkestamise büroo (Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, KNAB) poolt. 3. septembri toimingud SIA Merksi kontoris ei viidud läbi KNABi ametnike poolt ning ei olnud seotud KNABi läbiviidava uurimisega.

Uurimise all on vähemalt kümme Lätis tegutsevat ehitusettevõtet. Mõne firma kontoris ootamatud läbiotsimised siiski ka toimusid. Esialgu otsivad korruptsioonivastase büroo ja Läti konkurentsiameti töötajad vaid tõendeid, kui neist midagi ilmneb, järgnevad ka süüdistused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee