Krimi

TAGASI VANGI: Eesti allilmategelane ähvardas ohvrit tappa (37)

Kristjan Väli, 3. september 2019, 14:48
Robert PohlakFoto: Vallo Kruuser / Ekspress Meedia
90ndate allilmas kiiret karjääri teinud, ent seetõttu ka pikalt kinnimajas istunud gangster Robert Pohlak (55) on vanade liistude juures tagasi.  Tartu maakohus saatis 2017. aasta kevadel enne tähtaega vabanenud Pohlaku tagasi vangi.

Viie kehtiva kriminaalkaristusega Pohlakut ja tema kaasosalist Anneli Šaluhinat süüdistati  2018. aasta novembrikuus teise isiku tapmisega ja tervisekahjustuse tekitamisega ähvardamises. Lisaks süüdistati Pohlakut korduvas teise inimese tervise kahjustamises ja valu tekitavas kehalises väärkohtlemises.

Pohlak pääses 2017. aasta kevadel enne tähtaega vanglast, kus istus 2010. märtsist alates. 

Prokuratuur esitas kohtule taotluse Robert Pohlaku ja Anneli Šaluhina süüdistustes asja lahendamiseks kohtus kokkuleppemenetluses. 2. septembril toimunud kohtuistungil kinnitas Tartu maakohus kokkuleppemenetluse ja mõistis  Pohlaku ja  Šaluhina süüdi. 

Pohlakule mõisteti liitkaristusena kolm aastat vangistust, millest koheselt ärakandmisele kuulub kaheksa kuud. Karistusaja algust arvestatakse alates Pohlaku kahtlustatavana kinnipidamisest käesoleva aasta aprillis. Ülejäänud kaks aastat ja neli kuud vangistust jääb tingimisi kohaldamata, kui mees ei pane kolme aasta ja kuue kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut kuritegu.

Šaluhinale mõisteti karistuseks kolm kuud tingimisi vangistust.

Robert Pohlaku kuritegelik karjäär algas kuulduste järgi juba 80ndate teises pooles, ent tuule sai ta tiibadesse alles 90ndate alguses, kui temast kujunes Linnuvabriku jõugu üks ninamehi. Ta oli üks peategelasi 1993. aasta kevadel alanud nn metallisõjas, mis oli tolle aja verisemaid allilma konflikte. Seda mitte liidrina, vaid pigem dressides –  toonane maffiameeste lemmikriietus – seiklejana, kelle jaoks inimelul puudus suurem väärtus.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Pohlaku tegemistest saab pikemalt lugeda siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee