Eesti uudised

GALERII | AKTUS PÄIKESEPAISTEL: Tartu Ülikool kolis õppeaasta avaürituse aulast Kassitoomele (3)

Asso Ladva, 2. september 2019, 18:40
AKTUSELE MAHTUSID KÕIK: Tartu ülikooli õppeaasta avaüritusele ei kipu kõik soovijad enamasti ära mahtuma, sel aastal aga kitsaks ei läinud.Foto: Aldo Luud
Tartu ülikool kasutas ära ilusa suveilma ja tavapärane avaaktus, kuhu oli oodatud kogu ülikoolipere koos vilistlaste ja külalistega, peeti väärika aula asemel vabas õhus Kassitoome orus ja nõlvadel.

Aktuse pidulikkust ei kahandanud seegi, et paljud võtsidki tõsiselt ülikooli ettepanekut pidada aktuse ajal grüünes piknikku. Mitmed olid kaasa võtnud ka oma neljajalgsed lemmikud, kellele see oli kindlasti elu esimene ülikooliaktus.

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb kontsertetendus, kus astuvad üles Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased. Aktusele järgneb ühislaulmine Inga ja Toomas Lunge eestvedamisel.

Kell 19 ootab ERRi võttegrupp ülikooli peahoone ette täpselt 800 inimest, et filmida massistseen saatesarja „Rahvusülikooli sajand“ jaoks. 1919. aastal oli kõrgharidus umbes 800 eestlasel ja nii soovibki ERR jäädvustada 2. septembril peahoone ees sama hulga inimesi.

Tartu Ülikooli üliõpilaste ridadesse lisandub algaval õppeaastal 4297 õppurit, neist 2548 asuvad haridust omandama kõrghariduse esimeses astmes, 1589 magistri- ja 160 doktoriõppes. 2019/2020. õppeaastat alustab Tartu Ülikoolis kokku 14 092 üliõpilast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee