Eesti uudised

Lugeja uurib: kas sinul on autos toimiv tulekustuti? (19)

Ohtuleht.ee, 2. september 2019, 17:41
Foto: Aldo Luud
Iga autojuht peaks hea seisma selle eest, et ta auto tehniliselt korras oleks. Siia kuulub ka korralik autoapteek ja tulekustuti. Praktikas peavad paljud juhid tulekustutit ja autoapteeki oluliseks ainult selleks, et ülevaatuselt läbi saada.

„Ma olen aastaid mõelnud, et paljudel autojuhtidel reaalselt see tulekustuti autos üldse olemas on. Meie suguvõsas käib see enamasti ikka viisil, et enne ülevaatust uuritakse, kellel on uut kustutit laenusk anda. Ainult selleks, et saaks ülevaatuse tehtud ja linnukese kirja. Igapäevaselt on mõnel autos nö aegunud kustuti. Või pole seda siis üldse,“ tunnistab Meelis.

„Ma annan täiesti aru, et tegelikult on töötav tulekustuti ja esmaabikarp vajalik. Aga ikka tekitab küsitavust, kas see tagas kustuti parema toimimise, kui ma taadelda viin – ma kahtlen. See näeb välja umbes nii, et keegi annab haamriga vastu kustuti, et seejärel lihtsalt uus allkirjastatud kleeps kustutile kinnitada,“ on Meelis süsteemis natuke pettunud.

„Ma olen senini olnud põhiliselt selles rollis, kes teistele pidevalt laenab tulekustutit ja autoapteeki. Ise pean nende olemasolu vajalikuks, aga samas saan ka aru, miks inimesed otsivad teistsuguseid lahendusi. Äkki võiks tulekustutuite kasutusaeg olla pikem? Eks natuke on tüütuks muutunud kah, et pidevalt oma tulekustutit sugulastele laenama pean. Eks peab hakkama rohkem „ei“ ütlema.“

Kallis lugeja, kas ka sina laenad ülevaatuse tarbeks tuttavatelt tulekustutit? Või on sul alati autos uus või taadeldud tulekustuti?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee