Eesti uudised

Gunnar Kobin loobus Nordica juhi kohast, sest palk oli liiga kõrge (12)

Ärileht/Ohtuleht.ee, 2. september 2019, 10:52
Gunnar KobinFoto: Albert Truuväärt
Gunnar Kobin, kellel pidi täna olema esimene tööpäev, ütles Ärilehele, et loobus Nordica juhi kohast juba kuu aega tagasi.

„Tegin südasuvel ettevõttega tutvust ja sain selgeks, et minu võimalik panus riikliku lennukompanii tegevjuhtimisse ei õigustaks ühiskonnas laialdast vastukaja tekitanud juhatuse liikme tasu,“ selgitas Kobin. 

Samal teemal

Juuni lõpus teatas Nordica, et Gunnar Kobin asub 1. septembrist juhina tööle ja tema palgaks on 15 000 eurot kuus.

Lennufirmat hakkab teisipäevast juhtima seni Nordica juhatuse nõuniku positsioonil töötanud Erki Urva, kinnitas Nordica nõukogu juht Toomas Tiivel. Urva palgaks saab olema 9800 eurot kuus, mis on sama suur kui eelmisel ja üle-eelmisel juhatuse esimehel, kuid oluliselt väiksem sellest summast, mis oleks Kobini töötasuks saanud.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Nordica nõukogu esimehe Toomas Tiiveli sõnul peab suve alguses Nordica juhiks valitud ja tänasest tööle asuma pidanud Gunnar Kobin oma loobumist ise põhjendama. „Mina sain juunis lähtuda sellest infost, et ta otsustas tööpakkumise vastu võtta, poolteist kuud hiljem teatas ta, et ta seda enam ei soovi. Viimased nädalad on seetõttu möödunud taas uue juhi otsingutel ning tänase seisuga oleme käed löönud Erki Urvaga,“ selgitas Tiivel.

Urva on ka varem lennundusvaldkonnas töötanud, olles aastatel 2002-2005 Estonian Airi juht ning 2012-2015 ettevõtte nõukogu liige.

Nordica juhile seatud eesmärgid jäävad ka Urva puhul samaks, mis tähendab, et tema ülesandeks on luua kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga. Samuti on plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee