Seisukoht

Seisukoht | Mobiil halb, loodus hea? (13)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 1. september 2019, 19:33
Foto: TEET MALSROOS
Pärast 23.augustit järjekordse, seekord kooliaasta alguse tervitusega maha saanud ekrelasest riigikogu esimehe sõnum lastele tundus kui kaugest minevikust: vähem mobiili, rohkem raamatute lugemist ja looduses viibimist. Milleks soovida midagi, millest on juba ette teada, et see ei täitu kunagi? Kuni elekter on olemas, ei väära interneti võidukäiku miski. Sestap on märksa elulähedasem Janek Mäggi soovitus lastele: nautige internetti ja mänge niipalju kui jõuate, sest teie vanemad ja õpetajad elavad maailmas, mida enam olemas ei ole.

Keskealised ja vanemad mäletavad oma noorusest, kui kahjulik pidi olema raamatute liigne lugemine. Kuigi hämaras lugemine pidi tooma prillid, loeti ometi isegi taskulambi valgel teki all. Aga parem oli laps saata peeti kõplama või heinakaarele.

Kui tuli telekas, tuli selle pahe vastu võitlemine. Lapse soovituslik telekaaeg oli pool tundi päevas, õigel kaugusel ekraanist, kindlasti sirge seljaga, lubatud oli eakohased saated.

Ring on täis saamas – nüüd unistame laste tagasiviimisest raamatute juurde, mille lugemist varem kahjulikuks peeti, peaasi, et nad arvutit või moblat ei näpiks. EKRE tädid ja onud – see rong on läinud. Kui teie minister ei julge välismaale sõita, siis see ei tähenda, et välismaad olemas ei oleks. See veel puudub, et järgmine vastane leitaks mobiilide näol.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee