Margus Leivo ärasaatmine TTÜ aulast.Foto: Teet Malsroos
Ohtuleht.ee 31. august 2019 15:34
Täna jäeti TTÜ-s hüvasti endise siseministri ja Tallinna Tehnikaülikooli pikaaegse haldusdirektori ning ülikooli auliikme Margus Leivoga, kes suri 21. augusti õhtul.

Siseministrina viis Margus Leivo läbi politseiprefektuuride ümberkorraldamise neljaks regionaalseks prefektuuriks ning alustas maavalitsuste all tegutsevate päästeüksuste viimist päästeameti regionaalseteks päästekeskusteks. Samuti jäi tema ministriperioodi Euroopa Liiduga liitumise aeg ja sellega seotud ettevalmistused siseministeeriumi valitsemisalas.

12 aasta jooksul haldusdirektorina arendas ta välja tehnikaülikooli nüüdisaegse linnaku, mis on pälvinud tunnustust ja võitnud auhindu Eestis ja välismaal. Leivo viimaseks suurimaks tööks jäi amfiteater, mis oli tema nägemuse järgi maastikuarhitektuuriline lõppakord ülikooli fuajee ustest algavale Akadeemikute alleele ja mis valmis aasta tagasi tehnikaülikooli 100 aasta juubeliks.

Leivo on pälvinud mitmeid riiklikke autasusid: Riigivapi IV klassi teenetemärgi, Riigivapi II klassi teenetemärgi, Itaalia Vabariigi Teeneteordeni suurohvitseriristi, Portugali Vabariigi Prints Dom Henrique ordeni suurristi ja Piirivalve II klassi teenetemärgi.

Leivot jäävad leinama abikaasa, kolm last, neli lapselast ja õde.