Juhtkiri

Juhtkiri | Väärtustame õpetajat (6)

ohtuleht.ee, 30. august 2019, 17:04
Millise palga eest oleksite nõus sügisest klassi ette astuma? Arvatavasti ei jää see kujutletav palga suurus sugugi alla riigi keskmisele brutotöötasule. Õige kah – ei seisne see töö ju teadmiste tuimas ettevuristamises, vaid nõuab siirast pühendumist nii laste õpetamisel, koolielu konfliktide lahendamisel kui ka lastevanematega suhtlemisel. Sellist vastutust ei julgeks paljud võtta ka senisest mitu korda suurema palga eest.

Seda olulisem on väärtustada neid, kes on valmis seda tegema. Paraku oleme kõikide erakondade sõnastatud eesmärgist tõsta koolmeistrite palk vähemalt 120%ni keskmisest palgast veel kaugel. Veelgi enam – suvevaheajale mindi vastu teadmisega, et õpetajate palk ei tõuse ka järgmisel neljal aastal.

Võib vaid loota, et haridusministril Mailis Repsil, kes nüüd, kooliaasta alguse eel, ütleb, et tema küll ei kujuta ette olukorda, et õpetajate palk ei tõuse, on võimalik toetuda kindlatele andmetele, et riigi rahaline seis näitab paranemise märke. Vastasel juhul on oodata õpetajate streiki.

Omamoodi streik on aga käimas niigi, kui noored õpetamishuvilised valivad oma tõelise kutsumuse asemel pigem mõne teise eriala, kus palgaootused on paremad ja töörutiin stressivabam. Tühjade lubaduste kursil jätkates saab igasügisene õpetajatepõud paraku vaid süveneda.

Ootame siis rõõmustavaid uudiseid. Õnnelikku kooliaastat!

6 KOMMENTAARI

j
2. september 2019, 01:20
Juhtkirja mõte on, et raha = väärtus.
o
Olgem ausad 1. september 2019, 22:56
Ei ole see õpetaja elu nii halb ja kole midagi nagu maalitakse. Ulguda ja hädaldada oskavad nad väga hästi ja palk on võrreldes paljude inimestega võrreldes ikka vägagi korralik ja pensionile ei jää neist keegi, kõik tudisevad kepi najalgi seal, peaasi ikka, et pappi saaks.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee