Nädala TOP

TOP 5 | Riigikogu lühem puhkus (3)

Elis Kusma, toimetaja, 30. august 2019, 17:04
Foto: Robin Roots
Eos läbi kukkuma määratud umbusaldushääletus peaminister Jüri Ratasele paneb küsima, mis oli selle aktsiooni mõte. Erakorraline istung vahetult enne sügisistungjärgu algust on kahtlemata ebamugav neile, kes lootsid viimaseid suvepäevi veeta hoopis maakodus. Koalitsioonipoliitikud vastasid umbusaldajaile aga meeleavaldusega, millest võitis enim jälle EKRE, hõigates suurelt lavalt, et praeguse peaprokuröri ametis jätkamisega nad ei lepi.

Unistus neljarealistest

Rahandusminister Martin Helme idee, et põhimaanteed võiks neljarealiseks ehitada avaliku ja erasektori koostöös (ja lisaks Saaremaa sillagi valmis teha), tekitab mõnusat elevust, kuid ka põhjendatud kahtlusi, kas see ikka on vaid mõne aastaga võimalik – ressursside pärast konkureerib ka Rail Balticu suurprojekt. Maksumaksja määramatult suureks kasvava ähvardava panuse katmise eest muretsegu aga järgmised valitsused?

Narva jäi pika ninaga

Konkursil Euroopa kultuuripealinna tiitlile ei loe nähtavasti see, kes seda rohkem vajaks, vaid milline linn on selleks ettevõtmiseks paremini valmistunud. Tõsi, erinevalt Narvast ei paistnud Tartu organiseerumistöö kitsa aktivistide grupi ponnistusena, vaid ideel oli laiemat kandepinda. Siiski – ehk olnuks tiitel just see vajalik tõuge, et Narva kultuurielu tõeliselt lõkkele puhuda?

Palk suureneb, toimetulek ei parane

Tõsiasi, et keskmine brutokuupalk on ületanud 1400 euro piiri pole üksnes rõõmu-uudis, kui samal ajal langeb inimeste hinnang oma toimetulekule – hinnatõus võtab oma, ja soola haavadele raputab teadmine, et palgakasv on kiireim (ja seda kärpimisvajaduse jutust hoolimata) just riigitöötajatel.

Ministeerium ärkas

Seda, et täiskasvanute riigikeele õppe korralduse jagunemine viie ministeeriumi vahel saabki anda vaid kehva tulemust, võis aimata ka ilma riigikontrolli värske auditita. Mida on seni küll oodanud nüüd selles küsimuses juhtrolli haarata lubanud (loomulikult pärast tõsist arutelu) haridusministeerium?

3 KOMMENTAARI

v
villem võsa 6. september 2019, 17:45
sm. on kogu suve tööd rüganud ning väsinud valija kottimisest
j
Juhan. 31. august 2019, 08:35
Mis minul keskmisest kasu kui saan ainult miinimumi, riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele tuleb võrdsustada altkäemaksuga, riigikogulaste kuluhüvitis kaotada.
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee