KanepipoodFoto: Yulia Vakina
Toimetas Hindrek Pärg 29. august 2019 22:48
Kolmapäeval kirjutas Õhtuleht, et politsei otsis läbi Eestis tegutsevad kanepipoed ja viis testimiseks kaasa neis leidunud kanepiõied, milles sisalduv THC protsent peab seaduse järgi jääma alla 0,2. Üks sellistest poodidest oli Cbweed, Itaaliast pärit kanepitoodete bränd, mis asus neljapäeva õhtul kaitsele. 

Meediale saadetud pressiteates ütles Tallinnas Sakala tänaval paikneva Cbweed’i poe juhatuse liige Kalev Laisaar, et talle tuli läbiotsimine suure üllatusena. “Meie kaup tuleb ühest ja samast kohast ning kõik tooted on laboratoorselt riiklikul tasandil analüüsitud ja sertifitseeritud Milano ülikoolis (Università degli Studi di Milano). Meil on tehtud igale tootele oma analüüs, mis näitab selgelt, et THC sisaldus on absoluutselt kôikides toodetes vähem kui 0,2 protsenti.”

Laisaari sõnutsi ei pakenda ega ava Cbweedi poed pakendeid erinevalt konkurentidest. "Müüme tooteid täpselt sellistena edasi, nagu nad siia tulevad," ütles ta ja lisas rõhutab, et kogu kaup saabub Itaaliast Eestisse kvaliteetselt pakendatult. Teine firma, mida poes müüakse, on suur Šveitsi kosmeetikatootja, mille toodang on samuti sertifitseeritud.

Mehe sõnul ei saa Cbweed'i suurune ettevõtte seaduse rikkumisi lubada. “Oleme suhelnud ka tootjaga, kes peab võimatuks, et THC sisaldus oleks üle normi. Saatsime selle partii uuesti analüüsimiseks laborisse tõestamaks, et kõik on täpselt lubatu piires."