Eesti uudised

Kinnipidamine Venemaal: Eesti veokijuhti koheldakse terroristina (1)

Marvel Riik, Asso Ladva, 29. august 2019, 21:45
MIS JUHTUS? Kohtuvaidlus selle üle, kas rasketes ilmastikuoludes põhjustas liiklusõnnetuse Eesti veokijuht, käib Venemaa Novgorodi oblastis edasi. Pilt on illustratiivne.Foto: Vida Press

Alates märtsist on Venemaal vahi all hoitud Eesti ja Venemaa topeltkodakondsusega Juri Stroganovi, kes sattus oma veoautoga liiklusõnnetuse, mille tagajärjel hukkus sõiduautojuht. „Teda hoitakse terroristiga sarnastes tingimustes,“ ütleb Juri kaitsja.

Sündmused said alguse 25. veebruari pimedal varahommikul, kui Juri vedas veoautoga kaupa Novgorodi oblastist Moskvasse. Tee oli libe ja nii veeres veok tagasihoidlikult 60 km/h. Sõidu ajal tegi üks sõiduauto temast möödasõitu. Juri märkas, et vastassuunas on teine auto ohtlikult lähedale jõudnud. Ta pidurdas, et sõiduautol õnnestuks temast mööda sõita. Küll napilt, aga möödumine õnnestus.

Sama ei saa öelda vastassuunas sõitnud Volvo juhi kohta. Vaidlus selle üle, kas pidurdamise tõttu sattus vastassuunda veok või sõiduauto, käib kohtusaalis siiani. Fakt on ka see, et kui nad teineteisest olid möödunud, jäi kokkupõrkekriimudega veok teel seisma, Volvo aga lendas teelt välja.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee