Poliitika

Ebavõrdne võistlus: Brüssel tegi eurovalimistel Toomile ja Ansipile keelatud reklaami 

Marvel Riik, 29. august 2019 16:40
ALDE ABIKÄSI: Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon uurib, kas Reformi- ja Keskerakonna tipp-poliitikud Andrus Ansip ja Yana Toom on saanud Brüsselist keelatud abi.Foto: Kollaaž/Facebook

Eurovalimiste virvarris läks Kesk- ja Reformierakonda ühendav Brüsseli ALDE fraktsioon liialt hoogu ning tegi oma Eesti esinumbritele keelatud reklaami, kui levitas sotsiaalmeedias nende kandidatuuri toetavaid postitusi.

Mai keskpaigas, kui Euroopa Parlamendi valimisteni oli jäänud kümmekond päeva, ringles Facebookis kaks reklaami, mis püüdsid sisu kõrvalt veelgi rohkem tähelepanu oma sponsori tõttu. Ühel reklaamil kujutati Reformierakonna endist esimeest ja toonast Euroopa Komisjoni liiget Andrus Ansipit ning teisel Keskerakonna Euroopa Parlamendi liiget Yana Toomi. Mõlemad poliitikud ja nende erakonnad kuuluvad Euroopa tasandil ALDE fraktsiooni (mis alates juunikuust kannab nime Uuenev Euroopa), mis ühendab liberaalseid ja tsentristlikke poliitjõude.

Toona saatis Õhtuleht järelepärimise Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK), et saada hinnangut, kas sotsiaalmeedias ringlevad reklaamid on lubatud. Neli kuud hiljem võttis ERJK selle päringu päevakorda ning otsustas teha järelepärimise Ansipile ja Toomile, kuna vastavalt Euroopa tasandi erakondade rahastamist reguleerivale põhimäärusele on keelatud Euroopa Liidu üldeelarvest või muudest allikatest rahastada liikmesriikide erakondi või kandidaate.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee