Foto: PantherMedia/Scanpix
Kristofer Seema 30. august 2019 17:40
"Üürile antakse 300eurose renditasuga sõna otseses mõttes peldikuid," kurdab üliõpilane Alex, kelle korteriotsingud osutusid ülimalt keeruliseks.

Pole just saladus, et Tallinnas üürikorteri leidmine on ülimalt keeruline ja kulukas. Eriti tudengitele, kes peavad majanduslikult toime tulema, käies õpingute kõrvalt poole kohaga tööl.

Tallinnasse korterit otsiva Eriku meel on päris must lõpututest internetiportaalide läbi kammimisest. "Rämedalt tahaksin midagi üürida, aga pole veel taskukohast elamist leidnud," sõnab Erik.

Erik rääkis, et on kogu suve City24, KV, Airbnb ja Flatfy kinnisvaraportaalidel silma peal hoidnud, aga sobivat elukohta pole tal ikka veel. "Üksinda pole mõtet isegi proovida normaalse hinnaga elamist otsida," selgitab TalTechis õpinguid alustav tudeng, miks ta tahab korterit koos sõpradega mitme peale üürida.

Otsingutes on nad jõudnud juba ülikoolist päris kaugele. "Olen juba Piritale kortereid vaadanud, kuigi sealt on kooli natuke liiga pikk maa," tõdeb Erik.

Sellest sügisest Tartu ülikoolis õppimist alustav Alex kurdab, et kallid korterihinnad pole ainult Tallinna probleem. Ka Tartus pidavat üüritasud olema ääretult kõrged. "Väga raske on leida ilusat, aga samas mõistliku hinnaga korterit," nendib Alex.

"Üürile antakse 300eurose renditasuga sõna otseses mõttes peldikuid," siunab Alex vihaselt. Õnneks leidis ta koos sõbraga enne suve lõppu hubase korteri, kus õppeaasta mõnusalt mööda saata.

Foto: PantherMedia/Scanpix