Maailm

GALERII | Puerto Ricole lähenev troopiline torm Dorian ähvardab orkaaniks paisuda (2)

Greete Kõrvits, 28. august 2019 20:55
Kohalikud valmistuvad orkaani mõõtmetega tormi saabumiseks.Foto: Reuters/Scanpix
Puerto Ricole läheneb troopiline torm Dorian, mis kohaliku aja järgi tõenäoliselt veel tänase päeva sees rannikule jõuab. Pärastlõunaks võimendus Dorian juba 1. kategooria orkaaniks, nädalavahetusel Florida rannikule jõudmise ajaks tõenäoliselt juba 3. kategooria orkaaniks.

Vaid kaks aastat tagasi käis Puerto Ricost üle orkaan Maria. USA osa, kuid mitte osariigi staatuses saarestik pole veel jõudnud toonasest hävingust õieti toibudagi. Kohalikud kritiseerivad USA föderaalvalitsust nende eiramises ja abi vähesuses. Dorian läheneb maale samast suunast, kust tuli orkaan Maria, ehk et tormimöll tabab samu räsitud piirkondi.

Troopiline torm Dorian satelliitfotol. Foto: NOAA/RAMMB

CNN kirjutab, et praegu käivad Puerto Ricol kibekiired ettevalmistused, et kaitsta saarerahvast nii kuis vähegi võimalik. Lüüakse kinni aknaid, kogutakse toitu, kütust jne. Samas on ka neid, sh turiste, kes kogunevad tormi ootuses rannikule, et looduse võimsat vaatemängu pealt vaadata.

Puerto Rico rannas kogunevad aga samal ajal mõned hulljulged tormihuvilised. Foto: Reuters/Scanpix

Dorian toob endaga kaasa ka tugevad vihmasajud, USA Neitsisaartele edastas riiklik ilmateenistus üleujutuste hoiatuse. Seal ei toimu aga mingit tormivaatlust, saarte kuberner kehtestas keskööst kuni neljapäeva hommikul kella kuueni täieliku liikumiskeelu.

Päästetöötajad pakivad valmis toiduabi. Foto: Reuters/Scanpix