Lugejakiri

Lugejakiri | Miks ei kuula tänapäeva lapsed sõna? (50)

Lembit Mägi, pensionär, 28. august 2019, 19:33
Millest tuleneb, et tänapäeva laste ja noortega on nii palju probleeme? Esmajoones on loomulikult süüdi lapsevanemad. Juba maast madalast, kui alles käima ja rääkima hakatakse, on lastel võimalus televiisorist vaadata kõike, mida programm võimaldab.

Samas ostetakse maimukestele ka nutitelefonid, mille kaudu saava lapsed end rohkemgi „harida“, kui lapsevanemad neile õpetada suudaksid. Kes teine peaks aga lastele olema eeskujuks korralike elukommete ja käitumisega kui mitte oma vanemad?

Kooliski pole asjad paremad, kui seal pole õpetajatel võimalusi korda nõuda. Lapsi ei tohi enam isegi sõnadega õpetada, veel vähem karistada. Siis karistab lisaks lapsele õpetajat ka lapsevanem. On selge, et selliste „õigustega“ koolis jäävad puudulikuks ka laste teadmised.

Kas korda peavad tagama siis ainult politsei ja teised sarnased organisatsioonid? Või peaksid eelkõige lapsevanemad üle vaatama oma kasvatustöö?

50 KOMMENTAARI

k
kraapsjalg 1. september 2019, 09:26
Sõnakuulelik laps on iga lapsevanema ja kasvataja unistus. Samas ei tea nad kunagi, mida selline laps tegelikult mõtleb, tunneb, soovib, tahab, vihkab, armastab. Nad kasvatavad sõnakuulelikku pampu, kes õpib varakult oma tõelist mina varjama.
r
Reiter 1. september 2019, 09:24
Sõna on vahel väga valelik. Võib-olla sellepärast... Kui laps õpib elu nägema, näeb ta ka seda, et iga sõna ei ole hea ega õige. Kõik vanemad ei ole autoriteedid, kahjuks.
Loe kõiki (50)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee