Eesti uudised

Õigusnõunikuta president läks riigikohtusse advokaadibüroo toel (21)

Toimetas Hindrek Pärg, 28. august 2019 19:35
Foto: Martin Ahven
President Kersti Kaljulaidi kantselei tellis kaitseväe korralduse seadusele, mida riigipea keeldus välja kuulutamast, õigusanalüüsi advokaadibüroolt Sorainen, et jätkata vaidlust riigikohtus.

"Presidendi kantselei on meie klient," tunnistas advokaadibüroo Sorainen jurist Illimar Pärnamägi, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Me otseselt ei saa ju presidendile neid asju ette valmistada. Õigusnõu selle raames küll küsiti ja seda me ka andsime," kinnitas ta.

Ta lisas, et formaalselt on advokaadibürool võimalus minna presidenti ka riigikohtusse esindama, aga tema hinnangul president kui riigipea ilmselt sellist teenust ei telli.

President Kaljulaid otsustas märtsis jätta välja kuulutamata seaduse, millega oleks suurendatud Kaitseväe õigusi varjatult kontrollida isikuandmeid ning isikut varjatult jälgida. Kaljulaid põhjendas otsust, et seadusemuudatus on vastuolus põhiseadusega ning võib oluliselt riivata inimeste põhiõigusi. Presidendi vastuseisust hoolimata võttis riigikogu seaduse muutmata kujul vastu 29. mail ning nüüd ootab ees riigikohus. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee