Maailm

Mehhiko baarisüütamises hukkus 25 inimest 

Toimetas Greete Kõrvits, 28. august 2019 18:51
Hukkunute lähedased baari juures.Foto: AFP/Scanpix
Mehhikos Coatzacoalcose linnas sai 25 inimest surma kui kohaliku jõugu liikmed süütasid kesklinnas asuva baari, kirjutab ABC News. Pätid blokeerisid kõik väljapääsud ja inimesed põlesid hoonesse elusalt sisse.

Süütamine leidis aset teisipäeva hilisõhtul El Caballo Blanco baaris. Kurjategijad takistasid inimestel väljumast ning süütasid hoone. Esialgseil andmeil hukkus 23 inimest, kaheksa naist ja kolmteist meest, kolmapäeva hommikuks tõusis surnute arv 25 peale. Lisaks hukkunutele sai veel tosinkond inimest tõsiselt viga.

El Caballo Blancos toimus erinevaid täiskasvanutele mõeldud üritusi, näiteks postitantsu võistlused ja muu säärane. Baari ees seisev reklaamtahvel lubab klientidele privaatsust ning seksikaid neide. Baar asub tiheda liiklusega äritänaval, kus liigub palju rahvast.

Mehhiko president Andrés Manuel López Obrador esitas kohalikele võimudele ja politseile tõsise süüdistuse: ta ei välista, et nood tegid organiseeritud kuritegevuse rühmitustega koostööd ja aitasid süütamisele kaasa. López Obrador lisas, et kohalik politsei võttis küll mõni aeg tagasi kahtlusalused kinni, ent lasi nad siis kohe vabaks. Ta nõuab kohalikult valitsuselt, et asja uuritaks.