Seisukoht

Seisukoht | Eesti kuningriik (11)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 28. august 2019, 19:34
Parasjagu väisab president taas riigi piirkondi. Nagu meil kombeks, silitatakse laste pead, külastatakse kohalikke memmekesi ning kiidetakse, kui ilus elu meil on.

Pool aastat tagasi tõdes riigikogu liige Martin Repinski arvamusloos, et president läheb meil maksma kaks korda rohkem kui puuetega lapsed. Riigis, kus inimesed surevad, sest ei saa tänapäevast ravi, on oma kuninga pidamine luksus. Isegi rikkas Soomes on aeg-ajalt kerkinud üles teema, et presidendi kohustused võiks jagada valitsuse ja parlamendi vahel. Eestist kolm korda suurema Uruguay endine president José Mujica silitas samuti laste pead ja külastas haiglaid, kuid annetas suurema osa palgast heategevuseks. Rahva lemmik ei vajanud isegi ihukaitsjaid. 

Räpina bussijaamas leiab kohalik elanik, et paljude elu ei ole tasuta bussidele vaatamata 30 aasta jooksul paremaks läinud ning kurdab, et seakatku tõttu ei saa kuuris enam kärssninasid pidada.

Rahvaga kohtunud president leidis, et elu on hea ja värviline. Rahval oli hea meel, et riigipea elu on ilus. Kuluaarides aga suurt heameelt riigipea elujärje üle ei tuntud. 

„Selline tunne, nagu oleks meil kuningas,“ nentis üks maarahva esindaja. Kuningriigi ülalpidamise asemel võiksime parandada laste elujärge.

11 KOMMENTAARI

s
sm 30. august 2019, 09:47
Šveitsi riik saab suurepäraselt ilma presidendita hakkama! Eestimaa inimestel on aga vaja näidata teistele, et ollakse nii jõukad, et suudetakse ülal pidada kuningat ja õukonda - hirmus uhke tunne on! Tühja neist lastest ja haigetest, pea-asi et pealikul on hea ja mõnus. Orjarahvas.
a
Anu 29. august 2019, 17:56
Kong Christian stod ved højen mast
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee