Krimi

Politsei otsib 35aastase Ülle kadumisega seotud tumedat sõidukit (19)

Ohtuleht.ee, 3. september 2019 14:40
Turvakaamera kuvatõmmisFoto: PPA
Politsei palub avalikkuse abi, et leida üles eelmisel teisipäeval Viljandi vallas kaduma läinud 35aastane Ülle. Ametivõimude kogutud tõendid viitavad, et naise kadumine polnud vabatahtlik ning politsei peab asjassepuutuvaks Veisjärve kandis liikunud tumedat sõidukit.

Teadmata kadunuks jäänud Ülle teekond arstil käigult naastes on tuvastatud, sealhulgas tema käik kauplusesse, kuni bussipealt maha tulekuni – sel ajajoonel ühtivad nii tunnistajate ütlused kui muud tõendid. Tunnistajatelt kogutud tõendid ka kinnitavad, et ta tuli bussilt maha. Paaril lähipiirkonda jääval majal tuvastati videokaamerad, mille salvestusi kontrolliti juhuks, kui Ülle liikumine neil peal võiks olla. Kaamerad olid, nagu andmekaitse seadus nõuabki, suunatud eravaldusi jälgima, ja Ülle võimalikku liikumist kaugemale jäävatel avalikel teedel seega näha ei ole.

Politseile on abipalve peale laekunud paar vihjet, mida kontrolliti ja mis juhtumi uurimisele kahjuks kaasa ei aidanud. Samas on politsei Ülle kadumisele järgnenud päevadel teinud hulganisti erinevaid toiminguid kõikvõimaliku muu uurimist edasiviiva info hankimiseks. Neil päevadel on politsei kogunud piisavalt tõendeid, mis viitavad, et Ülle kadumine ei olnud tõenäoliselt tema enda vaba tahe. Seda arvesse võttes alustas politsei kriminaalmenetlust, mille raames selgitatakse juhtunu kõik täpsemad üksikasjad. Paralleelselt nende uurimistoimingutega jätkatakse otsinguid ka maastikul. Täna kontrollib näiteks maastikul erinevaid kohti veelkord üle teenistuskoer.

Siinkohal palub politsei, et kui keegi märkas möödunud nädala 26. augustil või 27. augustil Viljandi vallas Veisjärve kandis võõrast tumedat sõidukit liikumas, võtta ühendust Viljandi politseijaoskonna uurija Kadri Aavikuga telefonil 59151842 või kirjatsikadri.aavik@politsei.ee

Ülle kadus 27. augusti õhtul

Politsei sai teate Ülle kadumisest 27. augusti õhtul, mil lähedased andsid teada, et naine ei ole koju oma lähedaste juurde naasnud. Pere sõnul oli naine pealelõunal umbes kella 15.30 Vesijärve külas bussi pealt maha tulnud ning edasi kodu suunas kõndima hakanud. Paraku naine sel õhtul aga oma koju Vesijärve külas ei naasnud. Mobiiltelefon on tal välja lülitatud ning lähedaste sõnul pole naine selliselt varem perele sõna jätmata ööseks kodust eemale jäänud.

Politsei alustas kohe info kogumisega ja ümbruskonna kontrollimisega. Politseinikest, sugulastest, vabatahtlikest ning päästeametnikest koosnenud otsingumeeskond kontrollis ööl vastu tänast üle nii naise kodukandi kui selle lähiümbruse. Muuhulgas kontrolliti üle kõik teele jäävad talud, drooniga vaadati linnulennult üle kogu piirkond ning lisaks vaadati soojuskaameratega üle ka piirkonda jäävad veesilmad ja kaevud. Paraku ei ole õnnestunud naist käivitatud otsingu käigus leida. Otsingud jätkuvad.

Ülle on umbes 165 cm pikk ja keskmise kehaehitusega. Tal on pruunid õlgadeni ulatuvad juuksed, mida kannab tavaliselt patsi panduna. Üllel oli jalas tumedad püksid ning seljas sinise-valgetriibuline triiksärk, peas sinine peapael ja seljas väike seljakott.

Politsei palub kõigil, kes on Üllet pärast 27. augusti pärastlõunat näinud või omavad infot tema praeguse asukoha kohta, anda sellest teada hädaabinumbril 112.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee