Maailm

Jaapani kaitseminister: Põhja-Korea uued lõhkepead võivad tungida läbi raketitõrjekilbi (4)

Toimetas Aare Kartau, 28. august 2019, 11:03
Põhja-Korea liider Kim Jong-un oli pärast 24. augusti raketikatsetust rõõmsas meeleolus.Foto: AFP/Scanpix
Jaapani kaitseministri sõnul liiguvad Pyongyangi uued lühimaaraketid ebatavalise trajektooriga, mistõttu võivad need kaitseraketid üle kavaldada, vahendab The Guardian.

Nädalavahetusel toimunud raketikatsetused Põhja-Koreas on naaberriigis Jaapanis palju meelehärmi tekitanud. Jaapani kaitseminister Takeshi Iwaya teatas teisipäeval, et tegu võib olla uut tüüpi ballistiliste lühimaarakettidega, mis võivad läbi kaitsesüsteemide tungida. USA president Donald Trump on öelnud, et ei näe Põhja-Korea raketikatsetustes ohtu. Hetkel asuvad Jaapani merel sõjalaevad, mis on varustatud Aegise kaitsesüsteemidega. Jaapan plaanib ehitada lisaturvalisuse mõttes ka maismaale kaks Aegise kaitseplatvormi.

Aegise süsteemid ei paku aga raketirünnaku eest sajaprotsendilist kaitset. Need on ehitatud selliselt, et suudavad alla tulistada peamiselt vaid kindlal trajektooril liikuva raketi. Varieeruv ning ebakorrapärane liikumine teeks kaitsesüsteemi sama hästi kui võimetuks. 

Põhja-Korea tegevust arutas teisipäeval ka ÜRO julgeolekunõukogu. Saksamaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia taunisid Pyongyangi käitumist ning kinnitasid, et „järjepidevad provokatiivsed katsetused“ on julgeolekunõukogu otsuste ränk rikkumine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee