Eesti uudised

Suure koormusega kimpus perearstid avaldasid terviseameti juhile umbusaldust (64)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. august 2019 21:16
Merike JüriloFoto: Heiko Kruusi
Perearstid andsid sotsiaalministrile üle terviseameti peadirektorile Merike Jürilole tehtud umbusaldusavalduse, vahendab ERR-i uudisteportaal

Perearstide nappusest on Eestis räägitud juba kümme aastat ning tohtrite hinnangul ei püüa terviseamet sellele olukorrale lahendust leida, vaid survestab allesjäänud arste töötama üle nende võimete ning tervise hinnaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega palju ei ole vaja, see eelneva tausta põhjal sündinud ärritatuse tase on niivõrd suur, et praegu piisab väga vähesest," nentis Eesti perearstide seltsi juht Le Vallikivi.

Perearstid lootsid, et pärast märtsis sõlmitud hea tahte kokkulepet muudab terviseamet oma käitumist, kuid Vallikivi sõnul on selts suvel saanud tohtritelt kirju, et neid survestatakse võtma nimistusse juurde uusi patsiente, neile on ette heidetud ohuolukorra tekitamist ning on ähvardatud järelevalvemenetlusega.

"Meie ootused ajas on suhteliselt väikseks ja tagasihoidlikuks jäänud, aga alustuseks piisaks täiesti sellest, et suhtlemiskultuur oleks partnerit austav ja inimlik," lausus Vallikivi. 

Samal teemal

28.07.2019
Karmen Joller: arstide umbusaldusavaldus terviseameti juhile on appikarje

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee