Eesti uudised

Ameeriklased peavad kära Amazonase põlengute ümber sõnavahuks

Eesti teadlased: Brasiilia metsapõlengud teevad muret, kuid paanikaks pole põhjust 

Asso Ladva, 27. august 2019 20:42
„Päris vihmamets leekides ei ole,“ ütleb Tartu ülikooli professor Ülo Mander.Foto: Aldo Luud

Viimastel päevadel on maailma juhtivad ajakirjandusväljaanded avaldanud kirjutisi, et Brasiilia vihmametsade tulekahjudes ei ole midagi erakordset. Eesti teadlaste kinnitusel pole paanikaks tõepoolest põhjust, kuid kliimamuutuste ajastul peaks selliste suurpõlengute pärast siiski muret tundma.

Michael Schellenberger kirjutas ajakirjas Forbes, et Amazonase nimetamine maailma kopsudeks on vale. Tema väited tuginevad 30 aastat seda piirkonda uurinud Dan Nepstadi ütlustel, kelle sõnul on kogu sündmuse ümber klopitud üles vahtu, isegi valetatud, kuid katastroofist on asi kaugel. Schellenberger on mees, kelle sõna keskkonnateemadel maksab – ajakiri Time nimetas ta 2008. aastal keskkonnakangelaseks.

Lõõmavat džunglit kasutatakse ära Brasiilia ja selle presidendi Jair Bolsonaro survestamiseks. Metsapõlenguid ja Bolsonarot pole keeruline ühe patta panna, sest Brasiilia riigipea kutsub oma rahvast üles põllumaad juurde tegema ja sel moel elatist teenima. Samas on ta tuntud kui looduskaitse vaenlane.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.09.2019
PÕRGULIK VAATEPILT! Indoneesia taevas värvus tulipunaseks
26.08.2019
OTSUSTATUD! G7 saadab lennukid Amazonase metsapõlenguid kustutama
26.08.2019
DiCaprio fond annetas Amazonase põlengute kustutamiseks 5 miljonit
25.08.2019
Brasiilia saatis kustutustööle 44 000 sõdurit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee