Eesti uudised

Vihane lugeja: „Audimees heitis aknast kohvitopsi vastu minu esiklaasi.“ (46)

Ohtuleht.ee, 27. august 2019, 20:03
Pilt on loole illustreeriv.Foto: PantherMedia/Scanpix
„Olen varem taolist asja ainult televiisorist näinud, kuid nüüd kogesin selle ise ära. Sõidan rahulikult maanteel, mis läbib asulat, kui järsku otsustab mööduv audimees, et on sobiv hetk oma kohvitops aknast välja heita. Kui minuga poleks juhtunud, siis kõlaks kahtlaselt, aga audimees tõesti heitis aknast kohvitopsi vastu minu esiklaasi,“ kirjutab Eive.

„Suurt lärakat mu aknale ei langenud, kuid löga oli esiklaasil piisavalt. Ehmatus oli vist suurem. Arusaamatus, et mis just juhtus. Kohvitops jäi teele, aga audimehel oli täiesti suva – kohvitopsist ja minu autost. Kas see on mingi uus normaalsus?! Asulas oli täitsa olemas pood ja kohvik, mille ees prügikastid. Kui tõesti oli vaja kohvitopsist kohe vabaneda, siis oleks väike peatus ju aidanud. Või hoidnud seda siis sihtpunkti jõudmiseni autos. Ma ei tuleks iial isegi sellisele mõttele, et heidan kohvitopsi või prügi aknast välja,“ on naine kogetust nördinud.

„Selline jõmlus, ükskõiksus ja ainult endast hoolimine – see ei tohiks olla meie riigi ja rahva tulevik. Tahaks loota, et meie inimesed ikka hoolivad ümbritsevast. Ma ei viska isegi õunasüdant aknast välja, vaid prügikasti. Väga ebameeldiv vahejuhtum. Loodan, et see mees hiljem natuke ikka kahetses oma tegu. Meil võiks olla ka mingi eraldi üksus või aine koolis, mis aitaks inimestel käitumisnorme ja väärtushinnanguid paika saada. Tundub, et igas kodus sellega toime ei tulda,“ lisab Eive.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee