Video: Rauno Vahtre
Gitta Riener | Video: Rauno Vahtre 27. august 2019 16:06
Minister Mailis Reps rääkis teisipäeval toimunud koolialguse pressikonverentsil, et uut õppeaastat iseloomustavad märksõnad on keeleõpe, digipööre ja koolirahu. Ta kinnitas, et venekeelsetesse lasteaedadesse jõuab rohkem eestikeelseid õpetajaid.

Minister Mailis Reps märkis, et ükskeelse koolihariduse loomisega alustatakse alusharidusasutustest. 

Tallinna Mesipuu lasteaias viiakse läbi lõimumisalaseid projekte. Alates 2018. aasta septembrist liitus lasteaed osalise keelekümblusprogrammiga ning alustas pilootprojekti „Professionaalne eestikeelne rühmaõpetaja vene õppekeelega rühmas“.

Mesipuu lasteaia direktori Larissa Komissarova sõnul aitaks eesti keele õppele kaasa see, kui lasteaeda tuleks tööle nooremaid, eesti keelt valdavaid õpetajaid. 

Reps petuskeemi kohta TTÜs: kõige olulisem on saada selgust, mis toimus

Eelmisel nädalal kirjutas Postimees, et Tallinna Tehnikaülikooli teadlased esitasid Euroopa Komisjonile valeandmeid teadlaste töötundide kohta. Rektor Jaak Aaviksoole oli vilepuhuja sellest teada andnud, ent konkreetseid samme vihjatud projekti uurimiseks ei järgnenud.

Küsimuse peale, kas TTÜ rektoril Jaak Aaviksool oleks eetiline tagasi astuda, vastas Reps diplomaatiliselt: "Ma usun, et kõige olulisem on täna saada selgust, kui ulatuslik, missuguses mahus, mis toimus."

Video: Rauno Vahtre