Lugejakiri

LUGEJAKIRI | Olerexi kohvimasinad sallivad vaid väikseid (termos)kruuse (25)

Ohtuleht.ee, 26. august 2019 17:08
Olerexi pisipood ja kohvik.Foto: Robin Roots
Õhtulehele saatis kirja lugeja, kes on Olerexi tanklaketi peale nördinud. Sealsed kohvimasinad aktsepteerivad vaid kindlas mõõdus termoskruuse.

Praegu on trendiks keskkond ja selle hoidmine. Seetõttu annavad paljud kohvipakkujad kuumadele jookidele allahindlust: jäta rahule pappkruusid ja plastikust kaaned ning võta kaasa oma jooginõu! Eesti suuremad tanklaketid jälgivad sama trendi, vähemalt väliselt.

Kuna minule lähim korralik (loe: kohvik-pood) tankla on Circle K, siis olen oma sõidukohvi sealt võtnud. Tunnistan, et keskkonda säästvad sõnumid on mind kõnetanud ja olen püüdnud hoida meeles, et kui läheb autosõiduks, siis olgu termoskruus kaasas. Hoiab paarkümmend senti kokku ja kohv püsib kauem kuum. Võit-võit, rääkimata emakese loodusest.

Puhkusepäevad tähendasid tänavu palju sõitu ning viisid tavapärastelt marsruutidelt kaugemale. Seda väikesed lapsed üdini välja ei kannatanud ning nii tuli teha ootamatuid peatusi, et üksluisest autosõidust puhata. Üks neist toimus Põltsamaa Tartu maantee suurel ristil. Ühtlasi sai sammud võetud sealsesse Olerexi tanklasse, termoskruus kaasas.

Circle K tavakliendina olen harjunud tõstma kohvimasina tila kõrgemale, et kruus ära mahuks. Talitasin nii ka Olerexis. Siirupite juures märkas mind, mu termost ja tegu aga tanklatöötaja. Ta silmad läksid suureks ja viisakalt anti mõista, et nii ei tohi teha.

„Meie kohvimasinas on vastavalt reguleeritud,“ rääkis ta. Lühidalt, masinatel on mingid omad nõksud, mehhaanilised liikumised kuumade jookide valmistamise alustamisel-lõpetamisel ning kui neid ise kruttida, lähevad need varem või hiljem rikki.

Esimese hooga ma ei saanud aru, milles asi. Küll aga hetk hiljem.

Kohvimasina kõrval oli joonis, mis näitas, et Olerexi kohvimasinatesse võib pista termoskruusi, mille kõrgus on kuni 12 cm. Mul oli seevastu korralikult mehine, metalne Laaduri termoskruus: 17 cm kõrge (koos kaanega 22,5 cm!), põhja raadius 6,8 cm ja kruusi ava raadius 8,1 cm.

„Mis ma siis tegema pean?“ küsisin tanklatöötajalt abitult nõu, et tulevikus paremini tegutseda.

„Tulge väiksema termoskruusiga!“

See vastus mõjus korraliku maksahaagina. Süüdi on minu termoskruus, mitte läbimõtlematu süsteem, kus paremat hinda ja kauem kuumana olevat jooki saavad vaid valitud ehk väiksed termoskruusid.

„Võtan teadmiseks ja püüan sõna levitada,“ vastasin.

Kuna tegu oli juba tehtud, läksin maksma. Tavakassas oli kabanosside ja muu söögikraami tõttu järjekord pikk, aga iseteeninduskassas see jällegi puudus. Läksin oma termoskruusiga sinna ja hakkasin lappama kuumade jookide kategooriat.

Mida ei leia, seda ei leia. Olerexi iseteeninduskassase ei olnud (kauba)artiklit, mis oleks tähistanud kuuma joogi ostmist oma termosega. Andsin tanklatöötajale kriitika vastu.

„Võtan teadmiseks ja püüan sõna levitada,“ sain pehme naeratusega vastuseks.

Lõppkokkuvõttes tuli ikkagi oodata kabanosside järel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee