Eesti uudised

Pettunud lapsevanem: õpetaja ei tohiks oma usaldusväärsust reklaamis maha müüa! (9)

Ohtuleht.ee, 26. august 2019, 14:15
Foto: PantherMedia/Scanpix
Pidevalt võib reklaamides näha tuntuid inimesi, kes oma nimel kiidavad tooteid ja teenuseid. Ometigi leidub inimeste arvates neid, kes reklaamides osaleda justkui ei tohiks. Näiteks president ja õpetajad. Mida arvad sina?

„Ma ei taha poele reklaami teha, aga üks suur kett kasutab reklaamis õpetajaid, kes kiidavad ja meelitavad kliente koolikaupu nende poodi ostma. Isegi minu laps märkas reklaamlehel, et õpetaja soovitab just seda poodi. Tema jaoks on õpetaja sõna ja soovitus väga oluline, mistõttu tuli ka meie perel sammud sinna poodi seada. Tegime tiiru, aga midagi niivõrd erinevate me siiski ei leidnud,“ kirjutab Õhtulehele 39aastane Ave. 

„Ise jäin mõtlema, kas õpetaja peaks end ikka siduma taolise reklaamiga? Kannab ja õpetab ta ju koolis väärtusi, mis ei peaks niivõrd keskenduma tarbimisele. Ma ei tahaks näha ka seda, et president kohvi või diivaneid reklaamiks. Pärast käimasolevat kampaaniat olen veelgi enam veendunud, et õpetaja ei tohiks oma usaldusväärsust reklaamis maha müüa!“

„Eks kõik tahaks lisaraha teenida, aga mingi eetilisus ja normid – need peaksid ikka olema. Võibolla olen liialt kriitiline, aga veider on näha reklaamlehel õpetajaid, kes soovitavad ühest kindlast poest vildikaid ostma minna,“ leiab Ave.

Kallis lugeja, mida arvad sina?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee