Eesti uudised

ÕL VIDEO | UMBUSALDUS TOIMUB! Ratas kinnitab: koalitsioon istungit ei saboteeri 

Viljar Voog | Video: Rauno Vahtre, 26. august 2019, 13:12

Sel reedel üritavad Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid umbusaldada peaminister Jüri Ratast. Valitsusjuht kinnitas, et erakorralise istungi toimumiseks vajalikud 51 saadikut tulevad riigikogu saali kindlasti kokku, sest valitsuskoalitsioon ei kavatse umbusaldamist ignoreerida.

Uus nädal Eesti poliitikas sai alguse meeleavaldusega Toompeal. Seekord ei tehtud kisa Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni vastu, vaid valitsuse toetuseks. Või kui täpsem olla, tulid hinnanguliselt 150 inimest Keskerakonna eestvedamisel kokku, et näidata üles toetust Jüri Ratasele, keda ootab reedel riigikogus ees umbusaldamine. Esialgselt plaanis Reformierakond erakorralise istungi kokku kutsuda juba esmaspäevaks, kuid pärast sotsidega läbirääkimist tuli möödunud reedel teade, et umbusaldamiskatse toimub täpselt nädala pärast. Keskerakondlased ei hakanud oma plaane aga muutma ja kokku tuldi ka nädala algul.

„Me võime seda ju ka niipidi võtta, et tuli välja uudis, et me oleme esmaspäeval siin [meelt avaldamas] ja kohe lükati istung reedele,“ naeris partei pressiesindaja ja Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi miitingul. „Aga tegelikult oleme valmis ka reedel siia tulema ja ütlema, et Jüri Ratas on parim peaminister ja see koalitsioon peab oma sisulist tööd jätkama.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. august 2019, 08:53
VIDEO JA GALERII | Jüri Ratas tänas isilikult kõiki Toompeale tulnud meeleavaldajaid
23. august 2019, 14:21
Reformierakond ja sotsid umbusaldusavalduses: Jüri Ratas on korduvalt näidanud, et tema sõna valitsuses ei maksa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee