Eesti uudised

GALERII | Kersti Kaljulaid alustas tööd Kagu-Eestis (55)

Ohtuleht.ee, 26. august 2019 12:22
Kersti Kaljulaidi töönädal Kagu-Eestis Foto: Aldo Luud
President Kersti Kaljulaid töötab sel nädalal Kagu-Eestis, kus kohtub tegusate Põlva- ja Võrumaa inimeste ning kogukondadega.

 „Mida kaugemal suurtest keskustest, seda tugevamad on meie kogukonnad. Kagu-Eesti ongi väga tugeva kogukonnatunnetusega kant, mille inimesed on enda huvide eest alati seisnud. Eks see on ka üks põhjus, miks töötan tänavu kaks nädalat just seal,“ selgitas president Kaljulaid.

Viie päeva sisse jagub kohtumisi kohalike ettevõtjate, sotsiaalvaldkonnas tegutsejate, külakogukondade ja maakonnakeskuste elujõulisena hoidjatega. Nädala esimese päeva veedab riigipea Räpinas, kus avab Räpina Aianduskooli avaaktuse ning külastab sealset haiglat ja paberivabrikut. Teisel päeval on plaanis külastada Setomaad ja pidada LEPO külapoe ees maha arutelu ettevõtlusest ja ettevõtlikkusest. Kolmapäev on peamiselt ettevõtete päralt, neljapäeval on riigipea Ahjal ja külastab ka Põlva haiglat. Pärastlõunal arutleb riigipea maakonnakeskuste juhtidega keskuste rolli üle. Samuti toimub Kagu–Eestis mitu töökohtumist ja tseremooniat, mida tavapäraselt Tallinnas Kadriorus peetakse. Lisaks on veel mitmeid kokkusaamisi volikogudega, muuseumikülastusi ja kohaliku rahvaga ühiseid tegemisi.  

President Kaljulaid töötab Kagu-Eestis nädala ka septembri keskpaigas.      

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee