Eesti uudised

Diakooniahaigla jätkab hospiitsteenuse osutamist (12)

Ohtuleht.ee, 25. august 2019, 21:34
Tallinna diakooniahaigla Hiiul.Foto: Arno Saar
Diakooniahaigla hospiitsi rahastamine, mis vahepeal ähvardas lõppeda, jätkub koostöös Põhja-Eesti regionaalhaiglaga, vahendab ERR.

Diakooniahaigla hospiitsosakonnas on 12 kohta, mis on mõeldud patsientidele, kes on jõudnud elu lõpusirgele. Kui kevadel oli õhus oht, et diakooniahaigla hospiitsil tuleb rahapuudusel uksed sulgeda, siis nüüd on vähemalt aasta lõpuni lahendus olemas. SA Diakooniahaigla nõukogu esimees Ove Sander ütles, et aasta lõpul tuleb asjad uuesti üle vaadata ja arutada.

Samal teemal

„Praegused kokkulepped on küll sellised, et koostöös PERHiga diakooniahaigla saab jätkata,“ kinnitas ta. Olukorda parandaks see, kui hospiitsteenus oleks haigekassa nimekirjas, ütles Sander. Praegu see nii pole ja diakooniahaigla rahastas seni hospiitsi statsionaarse õendusabi realt. 

Pikk ja keeruline vaidlus Harjumaa statsionaarse õendusabi lepingute üle oli põhjus, miks sattus diakooniahaigla jätkamine kevadel ohtu.

Sotsiaalminister Tanel Kiik tunnistab, et hospiitsteenus on vajalik ning arutelusid on peetud nii rahastamise kui ka näiteks selle teenuse piiritlemise üle. „Midagi võimatut siin ei ole ja pigem on sinna siht võetud, et uuest aastast oleks hospiitsteenus ühe teenusena haigekassa poolt rahastatav ja eesmärk on need otsused haigekassa nõukogus veel selle aasta jooksul ära teha, et need uuest aastast jõustuda saaksid,“ rääkis ta.

Diakooniahaiglal on laienemisplaanid, sest järjekorrad on päris pikad. Eestis oleks vaja juurde umbes 80 hospiitsikohta. OHTULEHT.EE 

12 KOMMENTAARI

t
to TABURETIGA, Uunult 26. august 2019, 10:39
Kas Toomase kommentaari oled lugenud? Kui ei ole siis hoia oma suu kinni. Või oled ise Toomas? Täiesti ebaadekvaatne jutt ja sama ebaadekvaatne reakt...
(loe edasi)
OLEN KA HAIGLA TEENUSE OTSIJA ,,AITAB JUBA KÜLL ,,JALGU VARSTI ENAM EI POLE 26. august 2019, 10:20
AGA ,KES TEAB ---PALJU SEE HAIGLAS VOODIKOHT MAKSAB ??? HEA ON KUI 1000€ ÜLDSE JUTULE VÕETAKSE !
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee