Maailm

Boris Johnson Euroopa Liidule: pühkige suu 30 miljardist puhtaks! 

Tõnis Erilaid, 25. august 2019 19:55
MA EI LOOBI RAHA LAHKEL KÄEL: Peaminister Boris  Johnson (vasakul) hoiatas Donald Trumpi, et kavatseb Euroopa Liidu nõutud lahkumistasu tublisti kärpida.Foto: Reuters/Scanpix

Arenenud tööstusriikide seitsmiku kolmepäevase tippkohtumise alguses Prantsusmaal Biarritzis näis kõik keerlevat Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni ümber. Ta ütles Euroopa Liidu nõukogu juhile Donald Tuskile, et britid ei kavatse maksta 30 miljardit naelsterlingit (33 miljardit eurot) lahkumisraha. Hea, kui üheksa või seitse miljardit. USA president Donald Trump kiitis selle heaks: „Inglastel on aeg vabaneda nende jala külge needitud ankrust!“, kuid pole teada, mida ta vastas Johnsoni nõudmise peale lubada Inglise lihapirukad ja dušikabiinid USA turule.

Boris Johnson ei kavatse grammigi taanduda oma eesmärgist, et Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 31. oktoobril. Pühapäevalehe Observer andmeil uurivad valitsuse juristid võimalust katkestada parlamendi töö viieks nädalaks, et rahvaesindajad ei saaks Brexiti asjus sõna sekka öelda. Peaminister kartvat, et nad tahaksid saada lisaaega ja lõpuks otsustavad, et Brexiti asemel tuleks korraldada erakorralised valimised või uus referendum. On tõenäoline, et sel juhul ei lahkuks inglased ülepea Euroopa Liidust.

Mail on Sunday kirjutas omakorda, et Johnsoni nõunikud arutavad plaani, et septembris oodatav umbusaldushääletus lastakse meelega läbi minna, et uued valimised toimuksid kiiremini – ilmselt juba 17. oktoobril. Rahvale pakutaks porgandiks tooride poolt hääletamiseks kütuseaktsiisi tuntavat vähendamist. Tõsi, valimised on nagu rulett. Tööerakond võib tooridelt parlamendikohti ära võtta või koguni valimised võita ja sel juhul saab peaministriks nende Brexiti-vastane liider Jeremy Corbyn.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.08.2019
Trumpiga hommikust söönud Johnson tahab Brexiti läbisurumiseks parlamendi töö katkestada
24.08.2019
EMMANUEL MACRON: „Meie maja põleb.“
21.08.2019
FLIRT PUTINIGA: Trump teeks G7st taas G8
21.08.2019
UKRAINA KRIIS: Macron ja Putin panustavad jätkuvalt Normandia nelikule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee