Seisukoht

Seisukoht | Madison ja töörahu (10)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 25. august 2019, 20:02
Foto: Robin Roots
Jaak Madison tegu muidugi vea, kui kinnitas, et kuulis sots Hannes Rummi joobes juhtimisest läbi tuttavate politseiametist. Oleks ta jaganud seda infot ajakirjandusega, tulnuks meedial oma allikaid kaitsta ja anonüümsus olnuks hüva teabe eest tagatud. Kui ka nüüdseks käivitunud politseiuurimise puhul kinnitab Madison, et ei saa oma allikaid avaldada, siis kehtiks see vaid ühel juhul – iseenda vastu ei pea tõepoolest tunnistama.

Et tegu on EKRE liikmega ning samast erakonnast on ka siseminister, kel hiljuti oli politseiameti juhiga massiivne kana kitkuda, saab uurimistulemus olema lakmuspaberiks. Kuna töötahu ministri ja politseijuhi vahel olla nüüdseks taastatud, siis Madisoni vabastamine abipolitseiniku kohalt näitaks, et meil on õigusriik, kus seadus kehtib samamoodi isegi ministri parteikaaslase suhtes. Kui aga uurimine ei suuda midagi tuvastada, siis on seegi kinnitus sellest, et politseijuht mõistab partei ja valitsuse poliitikat õigesti ning töörahu PPA juhi ja ministri vahel pole üksnes sõnakõlks.

Tegelikult peaks siiski uurima sedagi, kuidas Euroopa Komisjoni esinduse hiljutise sotsist juhi vahelejäämine ikkagi ei jõudnud politseiametist sotsidest siseministrite lauale või kelle poolt too info kalevi alla pandi. Jääknähtudega sõitnud Jaak Aabi kohta liikus info ju kiirelt nii sise- kui peaministrini.  

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee