Repliik

Küsimus | Kas Jaak Madison saab jätkata abipolitseinikuna? (141)

Arvamustoimetus, 25. august 2019, 19:56
Foto: Robin Roots
Kuna abipolitseinik Jaak Madison on öelnud,  et ta kuulis Hannes Rummi joobes juhtimisest „läbi tuttavate PPAst", kuid avalikustada ta neid isikuid paraku ei saavat, siis kas politseiameti sees on kogu info ükskõik mis põhjusel politsei poolt kinnipeetud või vahelejäänud isikute kohta kõigile ametnikele vabalt kättesaadav, nii et kõik soovijad saavad omavahel vabalt taga rääkida või levitada isikuandmeid nii poliitilistel kui ükskõik mis muudel eesmärkidel ka PPAst väljapoole?

Tuuli Härson, PPA pressiesindaja: Politsei kontrollib, kas Hannes Rummi joobes juhtimisega seotud teavet käideldi nõuetekohaselt. Kuna Jaak Madison viibis sel päeval abipolitseinikuna samas jaoskonnas, kuhu Rumm menetluse alustamiseks viidi, siis PPA kontrollib, kas Madison võis jaoskonnas temaga kokku puutuda.  Praegu teadaolevalt viibisid nad politseijaoskonna ruumides samal ajal.

Millised on need mainitud teabe käitlemise nõuded? Kui Madison võis näha Rummi samas jaoskonnas, siis kas selle info jagamine väljaspool PPAd on lubatud?

Tuuli Härson: Lühidalt vastates: ei ole lubatud. Abipolitseinikuks asudes allkirjastab abipolitseinik kinnituse, et on teadlik avaliku teabe seadusest ja isikuandmete kaitse seadusest tulenevatest andmete töötlemise ja andmekaitse nõuetest, vastutusest nende rikkumise eest ja kohustusest nii abipolitseinikuks oleku ajal kui ka pärast seda hoida talle teatavaks saanud avaldamisele mittekuuluvat teavet, sealhulgas teiste inimeste perekonna- ja eraellu puutuvaid andmeid ning muud asutusesiseseks kasutamiseks tunnistatud teavet. 

141 KOMMENTAARI

p
populist 27. august 2019, 10:55
Mis püha lehm see Rumm on, nojah sotsiga meil tegemist. Huvitav palju veel neid "rummitamisi" Vaher kinni mätsis. Rääkige veel, et süvariiki ei eksisteeri.MOTT
k
Kas mõni on võrdsemast võrdsem? Jaak Aab triti kohe lagedale ! 27. august 2019, 07:31
küsimus
Loe kõiki (141)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee