Maailm

Barcelonas jagatakse varaste ohvriks langenud nudistidele munitsipaalriideid (13)

Viljar Voog, 25. august 2019 15:58
Need Barcelona suvitajad on kohe saamas suplejateks. Erinevalt paljudest teistest rannamõnude nautijatest, on neil riided seljas.Foto: Emilio Morenatti / AP / Scanpix
Kataloonia suurimas linnas Barcelonas on levinud vargused rannas. Et säästa suvitajaid alastusest on kohalik politsei asunud välja jagama „röövikomplekte“ inimestele, kelle pätid sõna otseses mõttes on paljaks varastanud.

The Guardian kirjutab, et valgest t-särgist, lühikestest pükstest, plätudest ja metroopiletist koosnevaid komplekte hakati rannas varguse ohvriks langenud inimestele välja jagama 2016. aastal ning need on muutnud iga aastaga aina nõutumaks. Tänavu on alates maikuust hädaabiriideid vaja läinud 174 suvitajal. Eriti mineva kaubaga on tegu Sant Sebastia ja Mar Bella nudistipiirkondades, kus inimesed jätavad alasti ujuma minnes oma vara liivale valveta.

Kokku on sel suvel Barcelona viie rannakilomeetri peale korda saadetud 853 vargust, 17 korral on inimest paljaks röövides kasutatud vägivalda. Kõige levinum suvine seaduserikkumine on aga söögi-joogi ebaseaduslik müümine: politsei on konfiskeerinud üle 100 000 joogi ning kirjutanud nende müüjatele üle 9000 trahvikviitungi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee