Maailm

Täiendatud 21.20

FOTOD | SOOME ÄREVIL: Eestinmäki tulistamises kahlustatavad pole kinni peetud (105)

Toimetas Viljar Voog, Kristjan Väli, 25. august 2019 21:24
Tulistamine Soomes. Haavata said kaks politseinikku.Foto: Lehtikuva/Reuters/Scanpix
Pühapäeva öösel tulistati Soomes Porvoo kandis kahte teenistuskohustusi täitnud politseinikku. Kurjategijate tabamiseks algatati suur politseioperatsioon, mis pole hommikuse seisuga vilja kandnud.

Juhtunu kohta on hetkeseisuga teada väga vähe informatsiooni: tulistamise täpset asukohta ja kellaaega pole veel avalikustatud. Soome meedia sõnul kogunesid suured politseijõud öösel Eestinmäki linnaosas paikneva bensiinijaama juurde.

Politsei kontrollis kurijategija(te) tabamiseks öösel kõiki Porvoost lahkuvaid autosid ja otsingutesse oli kaasatud ka helikopter. Kuigi Uusimaa ajalehe väitel õnnestus hommikutundidel pätid tabada, pidi kohalik politseikomissar Olavi Marihaara selle teate ümber lükkama. 

Täiendatud 10.10!

Politseinike sõnul otsivad nad mitut kurjategijat, kes on jätkuvalt jooksus. Mis põhjusel kahte seadusesilma tulistati, on kolleegidele teada, kuid uurimisprotsessi huvides seda infot avalikkusega ei jagata. Samuti ei kommenteerita, kas pätid pääsesid läbi politsei seatud tõketest või viibivad nad jätkuvalt Porvoo piirkonnas.

Täiendatud 11.40!

YLE reporteri väitel olid haavata saanud politseinikud alarmsõidul. Praegu askeldavad uurijad Koneistajatie 1 aadressil asuvate majade hoovis ja ajakirjanikele kommentaare ei jaga.

Aktiivsed otsingud lõpetati hommikul poole seitsme paiku.

Kahe haavata saanud seadusesilma elu ohus ei ole.

Täiendatud 17.40!

Soome keskkriminaalpolitsei andis kell 17.00 pressikonverentsi, et anda avalikkusele ülevaade tulistamisest. Juurdlust juhib uurija Kimmo Huhta-aho, kes ütles, et tulistajad võisid olla seotud kuritegeliku ühendusega. Uurija sõnul on vägagi tõenäoline, et tulistajad on riigist lahkunud.

Politseinikud ei soovi öelda, mis rahvusest kahtlusalused on. Samuti ei ütle nad, millist relva kurjategijad kasutasid.

Täiendatud 21.10

Iltalehti kirjutab, et politsei on arreteerinud kaks meest, keda kahtlustatakse politseinike pihta tule avamises. Pealtnägija rääkis lehele, et kahtlusalused peeti kinni pärast pikka tagaajamist. Iltalehti kirjutab, et üks meestest avas kinnipidamisel politseinike pihta tule, ent keegi viga ei saanud.

Samal teemal

26.08.2019
SOOME POLITSEI: Porvoos politseinikke tulistanud Rootsi kodanikud on tabatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee