Maailm

ULMELINE KURITEGU: NASA uurib, kas astronaut saatis korda esimese planeedivälise pättuse! (6)

Toimetas Viljar Voog, 25. august 2019, 08:47
Anne McClain (keskel) Rahvusvahelises kosmosejaamas.Foto: NASA/Reuters/Scanpix
Aasta 2019 võib minna kuritegevuse ajalukku kirja rasvaste tähtedega, sest väidetavalt on inimkond seaduserikkumistega lahkunud koduplaneedi piiridest. Endine USA õhuväe ohvitser Summer Worden (asukoht: Maa) süüdistab oma (peatset eks-) abikaasat Anne McClaini (asukoht: orbiit) identiteedivarguses, vahendab New York Times.

McClain oli parajasti kuuekuulisel missioonil Rahvusvahelisel kosmosejaamal (ISS), kui sai digitaalse ligipääsu Wordeni pangakontole. Kuigi ühtegi senti väidetavalt kaotsi ei läinud, kaebas Worden siiski kaasa peale, et too pani korda identiteedivarguse. Väidetava ohvri vanemad selgitasid NASA uurimiskomisjonile, et McClain algatas manipulatsioonikampaania, et saada orbiidilt naastes endale Wordeni laps, keda seni ühiselt kasvatatud.

McClaini advokaadi sõnul ei teinud naine aga midagi kohatut, sest ta kontrollis kontoseisu kasutades sedasama parooli, millega ta oli kogu ühise suhte jooksul kontole ligi pääsenud. Worden olevat pere rahaasjade jälgimiseks selle talle õiguse andnud.

Worden ja McClain abiellusid 2014. aastal, kuid alustasid lahutusprotseduuri 2018, enne viimase orbiidile lendamist. McClain süüdistas Wordenit koduvägivallas, too väitis aga, et tegu on laimuga, et saada endale peres kasvanud poja kasvatusõigus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee