Sulev VedlerFoto: Teet Malsroos
Toimetas Reti Jõerand 24. august 2019 22:55
Vikerraadio saates „Rahva teenrid“ nentis Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja, ajakirjanik Sulev Vedler, et politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri vallandamiskatse Martin Helme poolt oli vaid juba pikka aega tuha all hõõgunud konflikti kuliminatsiooniks.

„See konflikt oli vaikselt tuha all. Ühel hetkel ta lihtsalt lahvatas leegina välja. Juba enne valimisi tegid Helmed politseijuhi kohta kõva kriitikat. Ja teatasid, et peaks Vaheri välja vahetama. Ja ega Vaher ka ei tundud erilist sümpaatiat, kui endale sellise ministri sai. Vaatan siin varasemat politseitööd ja ega politsei pole varemgi allunud EKRE soovidele,“rääkis Vedler.

Vedler meenutab, et konflikt siseministri ja politseijuhi vahel sai alguse juba siis, kui EKRE ministrit Marti Kuusikut süüdistati koduvägivallas. „Helmed teadsid ilusasti, et ei ole seal midagi. Aga politsei uuris selle asja lõpuni, prokuratuur hindas. Ja nad leidsid, et peaks ikkagi pöörduma kohtusse. Ei olnud niimoodi, et politseinikud oleksid kuskilt silmadest välja lugenud ministri soove,” tõdes Vedler.

Vedler nentis, et enamikel EKRE poliitikutel pole valitsuses olemise kogemust. „Ja seepärast rapsitakse ja tehakse asju. Elementaarne asi, mille peab selgeks tegema on see, et politseijuhti ei saa vallandada üks minister või ministri asemik teisest ministeerimist. Sa pead sellised asjad peaministri ja teiste koalitsioonipartneritega läbi konsulteerima. Aga eks need vitsad on olnud valusad ja seda on Martin Helme ise ka tunnistanud, et ta eksis ja õpib ning vabandas,” rääkis Vedler.