Krimi

VALVEKAAMERA VIDEO | Öö varjus saabunud mees süütas Pärnu matusebüroo (90)

Karin Sõmer, 24. august 2019, 21:31
Foto: Matusebüroo Viimne Tee
24. augusti varahommikul kella 3.20 paiku sai politsei teate, et Pärnus Sillutise tänaval põleb matusebüroo.

Tavandibüroo Viimne Tee juhataja Maie Rohumägi saadetud väliturvakaamera salvestises on näha majale lähenevat inimest, kanister käes.

Maja sees olnud turvakaamera jäädvustuses on näha, et kõigepealt viskab süütaja akna kiviga sisse ning paneb seejärel põlema kaasavõetud kanistri, mille läbi lõhutud akna leinasaali heidab. Saal süttib koheselt ning täitub loetud sekundite pärast musta suitsuga. Pärast süütamist põgeneb kurjategija sündmuskohalt.

„Esialgseil andmeil puhkes tulekahju, kui seni tuvastamata isik purustas matusebüroo akna ja viskas hoonesse süttiva vedelikuga anuma,“ selgitab Lääne prolitseiefektuuri operatiivjuht Sander Peremees, et maja pandi ilmselt tahtlikult põlema.

Põleng tekitas hoonele ligi 20 000 eurot kahju. Süütamise ajal oli hoones kuus lahkunut, kelleni tuli õnneks ei jõudnud.

Rohumägi kinnitusel planeeritud matused ära ei jää. „Katsume ikka inimeste soovidele vastu tulla. Lahkunute omakseid on juhtunust teavitatud. Talitused toimuvad hetkel kabelihoovi püsti pandud telgis,“ nendib Rohumägi kurvalt, et siseruumides matuseid hetkel läbi viia ei saa.

Juhtumi täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee