Maailm

Kajakas päästis kanepi kimuja arreteerimisest (12)

Toimetas Reti Jõerand, 28. august 2019 20:16
Paraku polnud politseinikel õnne ja veel enne, kui politseinikud äravisatud kanepikoti juurde jõudsid, napsas suur kajakas selle neil nina eest ära.Foto: Tiina Kõrtsini
Rootsis Göteborgi kultuurifestivalil napsas kajakas oma noka vahele koti kümne grammi kanepiga, mille kohalik mees viskas ära kui nägi narkopolitseid lähenemas, vahendab The Leaf Desk

Erariietes politseinikud patrullisid Göteborgi kultuurifestivalil, kui neile jäi silma kanepit suitsetav naine. Samal hetkel märkasi nad taamal ka ühte meest, kes viskas minema ühe väikese koti. Kogenud narkopolitseinikud jätsid naise sinnapaika ja suundusid mehe juurde, et too ebaseadusliku aine omamise pärast arreteerida. Paraku polnud politseinikel õnne ja veel enne, kui politseinikud äravisatud kanepikoti juurde jõudsid, napsas suur kajakas selle neil nina eest ära.

Göteborgi politsei kõneisik Stefan Gustafsson pidi tõdema: „Pole asitõendeid, pole ka kuritegu!“ Politseinikel ei jäänud muud üle kui vaid pika pilguga järele vaadata kajakale, kes kanepikotiga taevastesse kõrgustesse lendas.

Siiski ei lahkunud politseinikud sündmuskohalt päris tühjade kätega – nad arreteerisid pingil kanepit suitsenud naise.

Rootsis on ühed karmimad kanepiseadused: selle suitsetamine on keelatud nii isiklikuks tarbeks, kui meditsiinilistel näidustustel. Isegi vaid ühe kanepisuitsu omamise eest võib saada kopsaka trahvi või halvimal juhul saadetakse keelatud ainet omav isik kuueks kuuks rootsi kardinate taha.