Eesti uudised

FOTOD | Helme pärast Vaheriga tehtud külastust riigipiirile: ehitame odava tara (113)

Arvo Uustalu, 23. august 2019, 20:16
VAHEKORRAD SELGED: Vaher ja Helme on asjad selgeks rääkinud ning koostöö on konstruktiivne.Foto: Aldo Luud
Reedel väisasid siseminister Mart Helme ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher Eesti-Vene kontrolljoont ning käidi piiritulba juures, kus kohtuvad Eesti, Läti ja Vene piir.

Helme tõdes, et praeguseks on piiri väljaehitamise kavast osa tehnorajatisi vähemaks tõmmatud, kuid need ehitakse esimesel võimalusel kindlasti välja. „Me ehitame tara, aga algsest odavamas variandis,“ rääkis ta ja lisas, et väike viivitus tehnorajatiste väljaehtimisel on isegi teatud mõttes kasuks tulnud, kuna viie aasta jooksul on elektroonika tunduvalt odavamaks läinud.

„Piiril on nüüd väga palju väikeseid portatiivseid kaameraid, mis aitavad eelkõige ka soistel ja keerulistel aladel pilti ette saada. Aga endiselt on ka pimedaid nurkasid, kus saame loota ainult patrullidele ja kohalikule kogukonnale,“ nentis ta.

Vaher ütles, et tehnorajatised tuleb välja ehitada esimesel võimalusel ning see küsimus trummeldab kogu aeg tema peas. See küsimus tuleb arutelu alla ka tuleva nädala neljapäeval toimuval valitsuse väljasõiduistungil.

Samal teemal

29. august 2019, 19:30
VIDEO | Siseminister Mart Helme: uued arvutused tõmbasid piiriehituse hinna koomale
29. august 2019, 14:57
VIDEO JA GALERII | Rahvamatk automaaturite saatel: ministrid vaatasid oma silmaga „rohelist piiri“
24. august 2019, 17:10
Taavi Rõivas praalib: „Kui Ratase esimene valitsus poleks idapiiri ehituse rahasid kärpinud, oleks suurem osa piirist juba valmis“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee