Eesti uudised

Olümpia-aastal avatud ja homme suletav Tallinna mööblimaja ümbritses aastaid särav oreool, mis tõmbas inimesi magnetina

„Täpselt samamoodi, nagu oli Vene ajal Ekstra poes viinajärjekord, oli mööblimaja juures mööblijärjekord.“ (1)

Aigi Viira, 23. august 2019, 19:35
ALGUS: 1980. aasta novembris avatud Tallinna mööblimaja töötajad ei pääsenud läbi rahvasumma hästi töölegi. Avamise ootuses kogunesid inimesed sappa juba kaks päeva varem.Foto: Albert Truuväärt
„Kuhu te trügite, neiu?!“ – „Ärge talluge mu varbal!“ – „Kas teie olete viimane?“. Säherdusi kirglikke kõnekatkeid kostis 1980. aasta novembri alguspäevil Tallinna mööblimaja ümber keerdunud järjekorrast. Selleks, et saada sektsioonkapi või diivani ja tugitoolide omanikuks, kogunes veel avamata mööblimeka ümber rahvamass. Et esimeste seas ustest sisse pääseda, oldi valmis terve novembriöö seisma. Seda ka tehti. 

„Maja ümber olid sellised järjekorrad, et mul oli tegu tööle pääsemisega – keegi ei tahtnud mind majja sisse lasta,“ muigab mööblimaja kaubandusdirektor Urve Nilk, kes on angaari mõõtu majaga seotud olnud algusest peale. Need novembripäevad, mil enamik pealinnas asunud mööblikauplusi koondati mööblimaja katuse alla ning kohe-kohe pidi superpood avatama, olid leebelt öeldes rahvarohked. Ihaldatud mööblist eraldas ootajaid üksnes uks. Aga see oli veel lukus.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

14. juuni 2019, 07:18
Legendaarne Mööblimaja paneb uksed kinni

1 KOMMENTAAR

a
Ajast mahajäänud 23. august 2019, 21:42
Veidrad nõukaaja haisu täis koht oli, odav ja kole Poola mööbel laiutas saalides. Pigem venelaste maitsele orienteeritud koht, teenindus oli aastal 1985 ,seisma jäänud , vanad aeglased inimesed seisid püsti saalis, mõni tädi loivas tagaruumidest välja.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee