Eesti uudised

Olümpia-aastal avatud ja homme suletav Tallinna mööblimaja ümbritses aastaid särav oreool, mis tõmbas inimesi magnetina

„Täpselt samamoodi, nagu oli Vene ajal Ekstra poes viinajärjekord, oli mööblimaja juures mööblijärjekord.“ (1)

Aigi Viira, 23. august 2019 19:35
ALGUS: 1980. aasta novembris avatud Tallinna mööblimaja töötajad ei pääsenud läbi rahvasumma hästi töölegi. Avamise ootuses kogunesid inimesed sappa juba kaks päeva varem.Foto: Albert Truuväärt

„Kuhu te trügite, neiu?!“ – „Ärge talluge mu varbal!“ – „Kas teie olete viimane?“. Säherdusi kirglikke kõnekatkeid kostis 1980. aasta novembri alguspäevil Tallinna mööblimaja ümber keerdunud järjekorrast. Selleks, et saada sektsioonkapi või diivani ja tugitoolide omanikuks, kogunes veel avamata mööblimeka ümber rahvamass. Et esimeste seas ustest sisse pääseda, oldi valmis terve novembriöö seisma. Seda ka tehti. 

„Maja ümber olid sellised järjekorrad, et mul oli tegu tööle pääsemisega – keegi ei tahtnud mind majja sisse lasta,“ muigab mööblimaja kaubandusdirektor Urve Nilk, kes on angaari mõõtu majaga seotud olnud algusest peale. Need novembripäevad, mil enamik pealinnas asunud mööblikauplusi koondati mööblimaja katuse alla ning kohe-kohe pidi superpood avatama, olid leebelt öeldes rahvarohked. Ihaldatud mööblist eraldas ootajaid üksnes uks. Aga see oli veel lukus.

„Mina elan vastasmajas ja nägin, kuidas kaks päeva enne avamist tekkisid mööblimaja ümber suured järjekorrad,“ naeratab mööblimaja raamatupidaja Liivi Ristik, kes ise liitus mööblimaja töötajaskonnaga neli aastat hiljem. „Täpselt samamoodi, nagu oli Vene ajal Ekstra poes viinajärjekord, oli mööblimaja juures mööblijärjekord. Inimesed seisid maja ümber ööpäev läbi, kohvitermosed kaasas. Seisti peredega. Tehti vahetusi, sest keegi ei suutnud ju kaks päeva järjest seista.“ Nilki sõnul kirjutati ootajatele käe peale numbrid, et järjekord õige püsiks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.06.2019
Legendaarne Mööblimaja paneb uksed kinni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee