Sisuturundus

Kikase juustu- ja lihapallid valmivad nii lihtsalt, et sellega saab hakkama iga koolilaps! 

Kikas, 28. august 2019, 10:50
Foto: Tiina Kõrtsini
Vanemad on tööl, aga lapsed tulevad koolist ning kõhud on tühjad – mida süüa? Võileivad on üks variant, kuid igapäevaselt võiks midagi vaheldusrikkamat mekkida. Heaks ja lihtsaks variandiks on Kikase juustu- ja lihapallid!

Pallikesed rõõmustavad esteetiliselt kauni välimusega ja maitsevad hästi ning mekivad paremini kui enamikes pubides pakutavad.

Võta juustupallid külmkapist toatemperatuurile vähemalt pool tundi enne söömist, et lõhn ja maitse jõuaksid esile tulla ning pall oleks mõnusalt pehme. Soojenda palle pöördtuulega ahjus 200 kraadi juures umbes viis minutit või mikrolaineahjus üks minut ning suus sulav roog ongi valmis! Kui ahjus valmistamisega ei pruugi põnn hakkama saada, siis mikrolaineahjuga pole kohe kindlasti probleemi.

Muide, juustupalle võib vabalt süüa ka soojendamata.

Lisandiks kasuta kastmeid, paprikat, toorest lillkapsast, õunu, pirne, viinamarju, värsket ananassi, arbuusi, kirsse, kiivisid, oliive…

Loomulikult on juustu- ja lihapallid imeliseks snäkiks ka täiskasvanutele – nii tööl kui puhkehetkel.

Mida arvavad aga lapsed juustu- ja lihapallidest?

Kindlasti hoiavad kõhu kauem täis kui enamik valmistoite. Kuna juustupalle saab süüa ka ilma soojendamata, on see heaks snäkiks vahetunnis. 

Lihapallid tuleb (pigem) kodus soojaks lasta, samas pole see mikrolaineahjus mitte midagi keerulist. Dipikaste on kohe juures, see on eriti hea. Maitse on mõnus, parajalt maitsestatud - nagu ehtsad Karlssoni lihapallid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee