Nädala TOP

Top | Ministri ja politseijuhi ajalooline kohtumine (2)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 23. august 2019, 17:30
Foto: Robin Roots
Kuigi siseministri ja politseijuhi kohtumist oodati sel nädalal nagu maailmaajaloolist sündmust, ei pruugi edaspidine „koostöö“ häid vilju kanda, kui asjaomastest on raske uskuda vastastikust elementaarset lugupidamist ning küünejälgi on näha nii kahe ministri kui politseijuhi toolidel. Peaminister Ratase viljeletav „töörahu“ ja „õigusriik“ on jäämäe veepealne tipp – järgmine vaatus etendatakse Lavly Perlingu ümber. 

Kes ei olnud roosiaias?

Küsimus jaguneb kaheks – kes kutsutuist ei läinud kohale ja keda polnud üldse kutsutud. Kui EKRE ministrite puudumine oli pigem ettearvatav, siis silmatorkavaim oli peaminister Ratase mitteminek. Peeter Ernitsa statistika täheldas kreeni opositsioonis olevate oravate ja sotside suunas. Kutse mittesaamist kinnitas ka nonde aegade üks võtmetegelasi Edgar Savisaar.   

Kes ei olnud Balti ketis?

Balti keti 30 aastapäeval jääb mulje, et kõik eestlased seisid kui üks mees tolles maailmaajaloolises ketis. Pärast äpardunud augustiputši oli lagunevas impeeriumis kombeks meelsuse väljapeilimiseks üksteiselt küsida – aga kus olid sina putši ajal? Kummalisel kombel ajas sarnane küsimus pöördeliste aegade kohta täiesti endast välja EKRE juhi, kes tituleeris laulva revolutsiooni massihüsteeriaks.  

Sambaorjuse lõpp

Pankade, fondide, kindlustusseltside ja teiste pensioniraha leemekulpi liigutanute suureks meelehärmiks ongi valmimas teisest sambast soovi korral väljumise ja raha väljavõtmise kondikava. Paradoksaalselt on kõige sõnakamalt selle vastu sõna võtnud liberaalsed poliitikud, kes pooldavad rahva pensioniraha raudset hoidmist riigi lõa otsas, teenides sel moel pankade huve. Seni on teisest sambast tilkunud pensionisaajaile vaid sandikopikaid.

TTÜ rahatrikid

Tallinna Tehnikaülikool on muutnud oma nime küll kadakasaksikult Taltechiks, kuid ega sisu siis seepärast veel läänelik pruugi olla nagu ilmneb loomingulise raamatupidamise käigus eurotoetuste väljamaksmisest projektiga mitte seotud teadlastele. Toimunust ammu teavitatud rektor Aaviksoo ja ülikooli juhtkonna tagasihoidlikud reaktsioonid näitavad meid endiselt postsovetliku vaese ja vassiva pisiriigina.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee