Foto: Rauno Vahtre
Gitta Riener | Video: Rauno Vahtre 27. august 2019 16:26
Rootsi kuulus mööblifirma IKEA avab 29. augustil kell 10.00 oma e-poe. Sellega koos hakkab Tallinnas tööle ka väljastuspunkt, kust tellimused kätte saab.

E-poest ostetud tooteid saab tellida tasuta Tallinnas asuvasse väljastuspunkti või lisatasu eest kulleriga enda koju või äriruumidesse. Väljastuspunkt asub Tallinnas aadressil Peterburi tee 66, mis asub Lasnamäel, vaid mõne minuti kaugusel Peterburi tee ja J. Smuuli tee ristmikust.

„Täna alustame päevade loendust, mis on jäänud IKEA Eesti turule sisenemiseni. IKEA visiooniks on pakkuda klientidele paremat igapäeva, mistõttu otsustasime ühendada nii digitaalse kui füüsilise olemasolu Eesti turul,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs. Tema sõnul tagab e-pood ligipääsu IKEA kaubavalikule kõikjal Eestis olenemata asukohast. Tallinnas avatav väljastuspunkt pakub lisaks võimalust tutvuda tootevalikuga. Väljastuspunktis on väljapanekus üle 3000 erinevat toodet, millest 200 toodet on saadaval koheseks kaasaostuks.

Mihailovs tõi välja, et otsus siseneda kõigepealt digitaalselt ning rajada väljastuspunkt koos näidistesaaliga tulenes Eesti digitaalsest küpsusest. „Meie eesmärgiks oli tuua IKEA taskukohane, kuid samas ka maitsekas ning funktsionaalne disain Eesti tarbijatele lähemale, kuna eestlaste osakaal IKEA Leedu ja Läti poodide külastustel on märkimisväärne. E-pood ning väljastuspunkt annavad võimaluse tellida tooteid mugavalt kõikjalt ning minna neile ise väljastuspunkti järele või tellida kulleriga koju,“ kirjeldas Mihailovs. Ta lisas, et väljastuspunktis on näidistesaal, kust kodusisustajad saavad ammutada inspiratsiooni disainerite poolt kujundatud näidistubadest ning paluda abi ka näiteks köögi, garderoobi ja riiulite tellimisel.