Eesti uudised

FOTOD | Keilas avati ligi 200 lapsele kaasaegne lasteaed (4)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 23. august 2019, 09:07
Keilas avati uus lasteaedFoto: Valdur Vacht
Keilas avati uus lasteaed, mis mahutab uuel õppeaastal ligi 200 last. 3,2 miljonit eurot maksnud Miki lasteaia uus hoone asendab vana amortiseerunud maja ja toob varasemalt erinevates asukohtades tegutsenud lasteaia kokku ühe katuse alla.

Keila abilinnapea Eike Käsi sõnul oli linnale uut ruumikamat lasteaeda hädasti tarvis, kuna viimase 10 aasta jooksul on lasteaiakohtade arv suurenenud 13 protsenti ning nõudlus kohtade järele kasvab jätkuvalt. „Keila on tänu heale elukeskkonnale, pealinna lähedusele ja suurepärasele rongiühendusele atraktiivne just noortele peredele. Linnas on iive jätkuvalt positiivne ning lasteaeda ja esimesse klassi minevate laste arv on lähiaastatel kasvutrendis. Seetõttu on ülioluline tagada ka kvaliteetne lasteaiateenus,“ lausus Käsi.

Uus hoone on planeeritud üheksale rühmale ning sel õppeaastal alustab uues majas neli aia-, kolm sõime-, üks liit- ja üks väikerühm. Abilinnapea sõnul võimaldab uus lasteaiahoone varasemast suuremat paindlikkust lasteaiarühmade komplekteerimisel. „Kui varem olid Miki lasteaias kõik rühmad liitrühmad, siis nüüd võimaldavad uued avarad ja kaasaegsed ruumid avada aiarühmi ja pakkuda alusharidust suuremale hulgale lastele,“ sõnas Käsi. „Hetkel on suurem vajadus ka sõimerühmade järele, mida tänu uuele hoonele saame sel sügisel avada mitu.“

Hoone ehitaja, Haart Ehituse projektijuhi Marek Tiigi sõnul vastab lasteaia uus maja igati kaasaegsetele õppeasutustele esitatud ehitusnõuetele ning omab energiatõhususe B klassi. “Miki lasteaia ehitamisel on kasutatud lastesõbralikke materjale ning hoonesse on paigaldatud kvaliteetsed tehnosüsteemid ja seadmed. Näiteks tagab hea sisekliima hoone ventilatsioonisüsteeme juhtiv automaatika, mis reguleerib vastavalt süsihappegaasi tasemele ruumide õhuvahetust. Miljööväärtuslikule alale ehitatud hoone teeb väliselt huvitavaks fassaadilahendus, kus on kasutatud rohkelt erinevaid materjale, detaile ja värve, mis koos põneva haljastusega püüab kindlasti möödujate pilke,” loetles Tiik uue lasteaiahoone häid omadusi.

Uue hoone ehitamisega alustati eelmise aasta juulis. Hoone projekteeris Esplan OÜ Arhitekt Vilve Enno.

Miki on Keilas kõige vanem lasteaed ja tähistas mais oma 73. sünnipäeva. Lasteaias on pandud suur rõhk loodusõppele ja seda toetab tugev kunstiõpetuse liin ning lasteaed kuulub tervist edendavate lasteaedade võrku.

Keilas käib lasteaedades ligi 700 last. Lisaks Miki lasteaiale asub Keilas veel kaks lasteaeda, millest üks on eralasteaed. 

4 KOMMENTAARI

j
Jean Pouillette 24. august 2019, 14:41
Tere kõigile Olen eraisik, kes pakub laene üksikisikute vahel, kes vajavad isiklikku investeeringut, mille määr on 2%. Summa varieerub 5000 eurost 25 ...
(loe edasi)
n
noonoo 23. august 2019, 20:18
Et siis möödaminnes poleks näha kampas töötajad jutlemas , samas lapsed mööda majataguseid omapäi.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee