Eesti uudised

TTÜ pettis välja eurotoetusi: raha jagati teadlastele, kes projektis ei osalenud (1)

Kristjan Väli, 23. august 2019 00:08
KES VALETAB? Aaviksoo raiub, et konkreetseid tõendeid raha väärkasutuse kohta ei tulnud ning täit informatsiooni kõnealuse projekti kohta ei edastanud ta siseauditile selleks, et kaitsta vihje andja anonüümsust. Postimehe veergudel end identifitseerinud TTÜ doktorant Keegan McBride ütleb, et rektor valetab. „Ma võtsin kaasa oma sülearvuti ja näitasin talle kõiki faile – võltsitud tööajatabeleid, võltsitud projekte,“ ütles McBride Delfile.Foto: Heiko Kruusi
„Kindlasti ei tohi esitada valeandmeid, see ei ole sallitav. Ükskõik kui keeruline oleks finantsolukord,“ teatas TTÜ rektor Jaak Aaviksoo eile ja lubas eurorahadega sahkerdanud teadurid liistule tõmmata. Küll aga keerutab ka rektor. Nimelt teadis ta toimuvast ligi pool aastat, ent suurt midagi ta pettuse paljastamiseks ei teinud.

Eilne Postimees kirjutas, et Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) Ragnar Nurkse instituudis toimus räige sahkerdamine, mille käigus andsid teadlased Euroopa Komisjonile valeandmeid töötundide kohta, et saada lisarahastust. Raha jagati teaduritele, kes projektis tegelikult ei osalenud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2019
Mailis Reps kutsus Jaak Aaviksoo vaibale
02.09.2019
ÕL VIDEO | TTÜ TOETUSRAHAPETTUSE SKANDAAL: Aaviksoo möönab, et ülikooli reegleid on rikutud
30.08.2019
Tehnikaülikooli teadurite avalik kiri Jaak Aaviksoole: ainuvõimalik lahendus on rektori taandumine oma ametipostilt
26.08.2019
Jaak Aaviksoo plaanib kuriteoteatega pöörduda prokuratuuri