Eesti uudised

TTÜ pettis välja eurotoetusi: raha jagati teadlastele, kes projektis ei osalenud (1)

Kristjan Väli, 23. august 2019, 00:08
KES VALETAB? Aaviksoo raiub, et konkreetseid tõendeid raha väärkasutuse kohta ei tulnud ning täit informatsiooni kõnealuse projekti kohta ei edastanud ta siseauditile selleks, et kaitsta vihje andja anonüümsust. Postimehe veergudel end identifitseerinud TTÜ doktorant Keegan McBride ütleb, et rektor valetab. „Ma võtsin kaasa oma sülearvuti ja näitasin talle kõiki faile – võltsitud tööajatabeleid, võltsitud projekte,“ ütles McBride Delfile.Foto: Heiko Kruusi
„Kindlasti ei tohi esitada valeandmeid, see ei ole sallitav. Ükskõik kui keeruline oleks finantsolukord,“ teatas TTÜ rektor Jaak Aaviksoo eile ja lubas eurorahadega sahkerdanud teadurid liistule tõmmata. Küll aga keerutab ka rektor. Nimelt teadis ta toimuvast ligi pool aastat, ent suurt midagi ta pettuse paljastamiseks ei teinud.

Eilne Postimees kirjutas, et Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) Ragnar Nurkse instituudis toimus räige sahkerdamine, mille käigus andsid teadlased Euroopa Komisjonile valeandmeid töötundide kohta, et saada lisarahastust. Raha jagati teaduritele, kes projektis tegelikult ei osalenud.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee