Maailm

Avaldatud 22. augustil kell 21.20, uuendatud 23. augustil kell 8.20 ja 12.40

TRAGÖÖDIA: Tatra mägedes hukkus äikesetormis viis inimest (8)

Toimetas Greete Kõrvits, Aadu Hiietamm, 23. august 2019 12:40
Päästjad toimetavad turiste ohtlikust tormist eemale.Foto: EPA / Scanpix
Poola Tatra mägedes neljapäeva möllanud äikesetormis hukkus neli  ja sai viga üle saja inimese, vahendab telekanal TVN24. Hukkunutest kaks on lapsed. Üle piiri Slovakkias tappis välgulöök Tšehhi turisti. Sellega tõusis hukkunute koguarv viieni.

Pikne tabas algse informatsiooni järgi Poola kõrgeimat Giewonti mäetippu (1895 meetrit) tähistavat risti. Hiljem täpsustati, et välk lõi metallketti, mis abistab mäkke ronijaid viimastel meetritel. Välgulöögi tagajärjel hukkus neli  ja sai kannatada üle saja inimese. Õnneks on enamike vigastused kergemat laadi. Tõsisemalt vigastada saanud inimesed toimetati kiirabikopteritel Zakopane haiglassse. Paljud kannatanud on turistid, kes Poola Tatrates Giewonti mäemassiivil matkasid.

Päästjad toimetavad turiste ohtlikust tormist eemale.Foto: EPA / Scanpix

Kohapeal olnute jutu järgi ei näinud nad mingit märki sellest, et hommikupoole pilvitul päeval võib ootamatult äikesetormiks kiskuda. Kui pärastlõunal järsku kõu kõmisema hakkas, oli see niivõrd tugev, et lapsed hakkasid hirmust nutma, rääkis kohalik elanik Sylwia.

Poola peaministri Mateusz Morawiecki sõnul võib surmaohvrite arv veel kasvada, sest mõnel kanantanul on rasked põletus- või peahaavad. 

Samal teemal

19.08.2019
VIDEO | NAPIKAS: Mees pääses välgulöögist šokiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee