Maailm

Vene propagandamasin vannub: MRP sunniti NSVLile peale ja see aitas sakslasi alistada

Toimetas Viljar Voog, 23. august 2019 07:31

8 KOMMENTAARI

m
midagi pole ideoloogias muutunud. / 24. august 2019 10:37
Venemaa on alati olnud ainult vabastaja. heategija, kultuuri ning kirjaoskus tooja. Moskva suurvürst vabatas novgorodlased tülikast demokraatiast ja läänega suhtlemisest. Hiljem vabastati ka Volga ja Uraali rahvad kohalikst khaanidest. Samuti ka Kesk-Aasiagi. Siberi rahvad vabastati iganenud iseseisvusest. Kaukasia jällegi Türgi ning Pärsia ikkest. Krimm vabastati Türgi sõltuvusest. Balti rahvad ja soomlased vabastati rootslastest, poolakat oma tühisest kuningast.
k
Ka kirjaoskuse ja kultuuri toomine on NSVL vaieldamatu teene!/ 24. august 2019 11:03
Teatavasti 1940.a. li.kvideeris nõukogude võim ka Balti riikides kirjaoskamatuse. (nii nagu mujalgi NSVL mahajäänud ääremaades) Mis sellst, et Eesti ja Liiwimaa kubermang olid Vene keisririigis ainsad, kus XIX saj, lõpuks saavutati täielik kirjaoskus. Aga nemad, rumalukesed, oskasid oma iseseisvuse ajal millegipärast tsaaririigist saadud kirjaoskuse taas ära unustada! Nii et nõukogude võim pidi neid 1940.a. juunipöörde järel taas õpetama hakkama, kirjaoskamatusest üle saama.
p
Poola sõjavangide tapmine garanteeris sõjas võidu../ 24. august 2019 07:36
Tapmise Nürnbergis sakslaste süüks katsetamine oli sõjakavalus...
r
Rudenko oli Ukraina peaprokurör, kuid sai Nürnbergis näidatud püüdlikuse eest NSVL peaprokuröriks/ 24. august 2019 10:52
Nürnbergis süüdistas NSVL peasüüdistaja sakslasi ka Tallinna 1944.a. märtsipommitamises, ajaloolise linna hävitamises. Tõenditena lisati purustust fotodki. Kuigi, jääb arusaamatuks strateegia, miks sakslased pidanuks omaenda käes olevat territooriumi ise pommitama. Feldmarssal Keitel julges Nürnberi tribunali ees hakata rääkima MRP salaprotokollist, ja Stalini plaaanitud ründeplaanist "Groza". Saksamaa ennetavastlöögist ja selle jultumuse tõttu nõudis Rudenko temale surmanuhtlust, millega pugejalik lääs nõustuski. Kuigi mitmed teised Kolmanda Reichi sõjapealikud said vaid vanglakaristused.
e
Expert/ 23. august 2019 23:34
Vene rahvale ja nende juhtidele iseloomulik joon, sigadusi ei ole nemad mitte kunagi teinud, nende sigadused on teiste poolt pähe määritud ja sunnitud.
t
Topeltplära / 23. august 2019 17:19
kui maailm jagati, siis polnud vaja sõda. Stalin arvas,et võtab rohkem ja alustas piiri ületust. Samas on see jagamine toimunud ja toiminud Eestile kahjulikult ning sai toimuda vaid haige Pätsi poolt Vabadussõdalaste kinnipanekuga ja Baaside lubamisega topeltkoguses vene kodanikega. See oli algallikas. Edasi läks juba nii nagu läks - siin pole vaja rääkida Pätsist kui kangelasest. Euroopa oli jagatud salaprotokollidega.
j
Jura/ 23. august 2019 09:05
Oli nii Hitleril kui ka Stalinil maailmavallutusplaanid. Selleks tehti ka salaprotokollid. Võrdsed kurjategijad olid nad mõlemad, vahe selles, et Stalin hävitas ka oma riiki ja rahvast.
k
kes tegi? ise tegi./ 23. august 2019 07:56
Hitler julges Venemaale kallale tungida eelkõige selle tõttu, et Venemaa Soomelt Talvesõjas pool aastat varem haledalt pähe sai, hukkunuid suhtes 1 soomlane versus 10 venelast. Lisaks oli vene armees toimunud just suurpuhastus, kus 70 000 ohvitseri tapeti, sunnitöölaagritesse saadeti või ametist vabastati. Oleks Hitler käitunud rahvaste vabastajana, oleks ta Vladivastokki jõudnud.