Seisukoht

Seisukoht | Kas ERM on ikka rahva jaoks? (16)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 22. august 2019, 20:42
Aura veekeskuses ujumas käies sattusin rääkima Riia pereisaga, kes kiitis Tartu linna ja toredaid Eesti inimesi. Pärast väikeseid viisakusavaldusi lausus mees pisut kohmetult, et ainult üks asi jääb talle hinge kripeldama – Eesti Rahva Muuseumi hirmkallid piletid.

Läti pere sisenes ERMi peahoonesse, käis korra piletikassa juures ja tuli siis tuldud teed tagasi. Nimelt pidasid pereema ja –isa kohapeal aru ja leidsid, et perepilet on üle mõistuse kallis. On üsna kindel, et pereisa räägib oma tähelepanekutest ja 28eurosest piletist ka oma kodumaal Lätis.

Ühe pere otsus poleks mu enda hinge kripeldama jäänud, kuid ka mitmed eestlased on öelnud, et nad ei lähe rahvakeeli Eesti Rahva Mausoleumi, kuna õllekappade ja rahvariiete vaatamise eest küsitakse ebaproportsionaalselt palju. On ka neid, kes klaasist ja betoonist majja ei lähe põhimõtte pärast. On ju see muuseumihoone rajatud maksumaksja raha eest.

Tänavu möödub kolmkümmend aastat Balti ketist, mis oli suur samm teel Eesti, Läti ja Leedu iseseisvuse taastamisel. Loen ERMi koduleheküljelt rõõmuga, et 23. augustil kell 16 ja 24. augustil kell 14 toimuvad seal laulva revolutsiooni päevade meenutamiseks giidituurid, mis on eelregistreerimisega ja rahvale tasuta. Olen juba nõus Läti pere negatiivse meenutuse unustama, kui äkki loen, et giidi juurde pääsemiseks tuleb ikkagi osta muuseumipilet.

Muide, seesama lätlane oli mõned aastat tagasi käinud Londonis, kus külastas maailmakuulsaid suuri muuseume tasuta.

16 KOMMENTAARI

k
Kristiina 31. august 2019, 07:42
See on väga suur maja ja vaadata on seal väga palju. Korraga kõike ei jõua ära uurida, aga tõesti teist korda ma seda piletiraha ei kuluta. Oleks pilet poole odavam läheks ka kolmandat neljandat kordagi.
j
Janek 26. august 2019, 18:51
Jah, selle ERMi peaks kinni panema või siis omakulud viima tasemele, et rahvas seal ka käia saaks.
Loe kõiki (16)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee