Kommentaar

Mart Soidro | MRPst, Balti Apellist ja inimketist

Mart Soidro, literaat, 22. august 2019 20:42

8 KOMMENTAARI

j
jätkuna/ 30. august 2019 21:14
Soidro kaevab võõraste sulgedega eneseupitamisega endale ise auku - ta on minetanud reaalsuse. Aga vanem mees - ise teab, mida teeb. Mina tema "memuaare"/enesekiitust ei usu. Mulle tundub, et ta räägib enda osas musta valgeks!
r
reaalselt/ 30. august 2019 21:06
Soidro ei olnud (formaalselt) kommunist (tema isa oli kommunistide autojuht, koduse kasvatuse kohta ei oska öelda), aga tema "memuaarid" panevad pehmelt öeldes "muigama". Faktiliselt tõestatud, et inimesed ei mäleta aastakümnete pärast toimunud asju nii detailselt - kuidas "Literaat" mäletab?! Mul ei ole usku joodiku ülimälusse … Ehk poiss luuletab ja/või kirjutab märkmete (päeviku) põhjal. Soidro kiidetud Kadastik oli "kaastöötaja", mida see ka ei tähendaks. Ja ka Soidro poleks saanud sel ajal/87 olla "kultuuritoimetaja" ilma organite toetuseta!
h
huumor kuubis/ 30. august 2019 19:55
jah mida vägevam ja pugejalikum kommunist,seda suurem rahvuslane,isegi ansip ja kallas astusid 19 aastaselt komparteisse,et vaba eesti eest võidelda
i
Ikka väga halb lugu. Kulbok oleks nagu oluline. Ja muidugi, Savisaart ei olnud olemas./ 25. august 2019 15:13
j
järg/ 23. august 2019 23:16
Riia pärast ei kutsutud meid välja ei TRÜ parteikomiteesse ega KGB Tartu osakonda … Kust "literaat" teab nii hästi "juttudest organites", kui see ei muutunud/olnud probleemiks Riias käinutele? Tõsi, Riias tehtud fotod (negatiivid) peteti välja ja kadusid jäljetult. Ja ühe versioonina oli just punabosside autojuhi pojast "literaat" see, kellele langes koputamise kahtlus. Kooli ajal ärples ta parteipoest ostetud kamaga, hiljem (tänaseni välja) ülikooli ajal saadud tutvustega … Kui selline tutvuste kaudu eneseimetlus teeb õnnelikuks, siis "palju õnne" - imetle ennast!
k
k-vend/ 23. august 2019 22:56
Riias oligi "vägevam" - nii osalejate arvult kui ratsapolitsei aeti rahva peale … Literaadi sõnastuses: "esines ka väiksemaid rüselusi hallivatimeestega." Kuna olen oma silmaga näinud ka "Ansipi koerte näksimist" (rahva peale ajamist!), siis hobuste rahva peale ajamine oli kraadi võrra kangem kui "väiksem rüselus hallivatimeestega". Samuti kirjutab literaat: "Meiega midagi ei juhtunud, küll aga jõudis info, et käisime lõunanaabritel külas, KGB Tartu osakonna ja TRÜ parteikomiteelaste kõrvu." Vaat, see lõik ajab küll hinge täis, aga see on pikem jutt.
k
Kuule/ 23. august 2019 00:06
Sa oled jälle jooma kukkunud, vä? Tekst on nii hüplik, et enesekiitus ei tule korralikult välja -võta ennast kokku! Kellega sa 87 Riias käisid? Või käisid ainult parteikomitees ja julgete poiste juures?
e
engels/ 22. august 2019 21:18
Vaat kus ikka äärmusparempoolsed, fašistid, rassistid jne. kui nüüd liberastide möga kasutada. irw.